Yritysprofiili

L-S Mittasaneeraus Oy

L-S Mittasaneeraus Oy:n kotipaikka on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-04-07. Toimiala on muu rakennus- ja teollisuussiivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-03-31 liikevaihto oli €128,873 ja liikevoitto €56,303.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2681219-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2681219-7
Toimiala
Muu rakennus- ja teollisuussiivous
Kunta
Turku
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-04-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-03-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: PL 114, 20101, Turku

Verkkosivu: https://lsmittasaneeraus.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Suominen Sari SusannaVarsinainen jäsen
Tillonen Marjatta HelenaVarajäsen

Tietoa yrityksestä L-S Mittasaneeraus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

L-S Mittasaneeraus Oy:n sijaintipaikkakunta on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-04-07. Toimiala on muu rakennus- ja teollisuussiivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-03-31 liikevaihto oli €128,873 ja liikevoitto €56,303. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €128,873 sekä tilikauden tulokseksi €53,225. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +138.5%, liikevoittoprosentti +43.7% ja omavaraisuusaste +64.6%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on kaikenlaisten pesupalvelujen myynti ja suorittaminen. Yhtiö voi tehdä kaikenlaisia rakennustöitä sekä käydä kauppaa siihen liittyvillä tarvikkeilla. Yhtiö voi omistaa ja käydä kauppaa kiinteistöillä ja arvopapereilla.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-03-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys138.5%
Liikevoittoprosentti43.7%
Omavaraisuusaste64.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€53,225Edellinen: €17,875
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€164,599
2021-03-31
€68,462
2022-03-31
€35,004
2023-03-31
€54,028
2024-03-31
€128,873
2025-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
-€97
2021-03-31
€4,725
2022-03-31
-€14,099
2023-03-31
€20,798
2024-03-31
€56,303
2025-03-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
-€3,964
2021-03-31
€118
2022-03-31
-€17,599
2023-03-31
€17,775
2024-03-31
€53,225
2025-03-31
Varat -kehitys5 kautta
€103,585
2021-03-31
€71,883
2022-03-31
€24,805
2023-03-31
€27,803
2024-03-31
€83,019
2025-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
81/100 · Nousussa
64.6 %2024-03-31: 1.3 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-03-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
43.7 %2024-03-31: 30.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-03-312022-03-312023-03-312024-03-312025-03-31
Omavaraisuusaste0.1 %0.3 %-70.2 %1.3 %64.6 %
Maksuvalmius-----
Liikevoitto-%-0.0 %4.7 %-35.5 %30.5 %43.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2681219-7
ALV-tunnusFI26812197
EU-tunnusFIFPRO.2681219-7
KuntaTurku
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-03-11Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2015-03-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2015-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2015-04-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suominen Sari SusannaVarsinainen jäsenLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Tillonen Marjatta HelenaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväL-S Mittasaneeraus Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
69 verrokkia
Omavaraisuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Kannattavuus100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
A2
2026-10-1780/100 · v0.15
A2 → A2 · -2 pistettä
  • Näytön laatu: Vahva talousnäyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A2
2026-10-1182/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
65/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
11.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-22

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

L-S Mittasaneeraus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.