Yritysprofiili

Laitosmaalaus L & S Oy

Laitosmaalaus L & S Oy:n kotipaikka on Lavia. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1994-06-01. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €42,465 ja liikevoitto €470.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0970878-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0970878-5
Toimiala
Maalaus
Kunta
Lavia
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1994-06-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1994-07-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: UIMARANNANTIE 6, 38600, Lavia

Postiosoite: Uimarannantie 6, 38600, Lavia

Tietoa yrityksestä Laitosmaalaus L & S Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Laitosmaalaus L & S Oy:n sijaintipaikkakunta on Lavia. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1994-06-01. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €42,465 ja liikevoitto €470. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €42,465 sekä tilikauden tulokseksi €22. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -17.7%, liikevoittoprosentti +1.1% ja omavaraisuusaste +86.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-17.7%
Liikevoittoprosentti1.1%
Omavaraisuusaste86.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€7,527Edellinen: €12,707
Edellisten tilikausien voitto/tappio€13,432Edellinen: €8,406
Oma pääoma€23,545Edellinen: €24,688
Velat€3,568Edellinen: €319
Vaihtuvat vastaavat€21,226Edellinen: €25,007
Current liabilities€3,568Edellinen: €319
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€51,604
2024-11-30
€42,465
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,250
2024-11-30
€470
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€6,191
2024-11-30
€22
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€25,007
2024-11-30
€27,114
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
86.8 %2024-11-30: 98.7 %
MaksuvalmiusHyvä
70/100 · Laskussa
2.11x2024-11-30: 39.86x
Liikevoitto-%Välttävä
53/100 · Laskussa
1.1 %2024-11-30: 12.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste98.7 %86.8 %
Maksuvalmius39.86x2.11x
Liikevoitto-%12.1 %1.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0970878-5
ALV-tunnusFI09708785
EU-tunnusFIFPRO.0970878-5
KuntaLavia
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1994-06-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1994-06-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1994-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
1994-07-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaLaitosmaalaus L & S Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
49 verrokkia
Omavaraisuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Kannattavuus51%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika46 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika145 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 4 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1767/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-24 00.2667/100 · v0.14
B1 → B1 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1564/100 · v0.14
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 32 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
77/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Laitosmaalaus L & S Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.