Yritysprofiili

LämmönJakajat Oy

LämmönJakajat Oy:n kotipaikka on Valkeakoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-02. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €397,594 ja liikevoitto €24,131.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3365476-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3365476-4
Toimiala
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Kunta
Valkeakoski
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Painontie 17, 37630, Valkeakoski

Tietoa yrityksestä LämmönJakajat Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

LämmönJakajat Oy:n sijaintipaikkakunta on Valkeakoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-02. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €397,594 ja liikevoitto €24,131. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €397,594 sekä tilikauden tulokseksi €18,573. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -25.8%, liikevoittoprosentti +6.1% ja omavaraisuusaste +25.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-10-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-25.8%
Liikevoittoprosentti6.1%
Omavaraisuusaste25.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€12,598Edellinen: €0
Inventory€2,869Edellinen: €5,657
Rahat ja pankkisaamiset€24,953Edellinen: €13,130
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,322Edellinen: €0
Oma pääoma€19,895Edellinen: €1,322
Velat€58,105Edellinen: €55,332
Vaihtuvat vastaavat€69,753Edellinen: €53,547
Current liabilities€58,105Edellinen: €55,332
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€535,573
2024-10-31
€397,594
2025-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,442
2024-10-31
€24,131
2025-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,322
2024-10-31
€18,573
2025-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€56,655
2024-10-31
€78,000
2025-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
32/100 · Nousussa
25.5 %2024-10-31: 2.3 %
MaksuvalmiusHeikko
16/100 · Nousussa
0.48x2024-10-31: 0.34x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
65/100 · Nousussa
5.9 %2024-10-31: 0.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-10-312025-10-31
Omavaraisuusaste2.3 %25.5 %
Maksuvalmius0.34x0.48x
Liikevoitto-%0.5 %5.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3365476-4
ALV-tunnusFI33654764
EU-tunnusFIFPRO.3365476-4
KuntaValkeakoski
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-05-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2023-06-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväLämmönJakajat Oy
Luokitus nousiB3 → B2 · uusi analyysi 2026-09-28
Mallin pistemäärä53/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
284 verrokkia
Omavaraisuus34%
Heikompi kuin 66 % verrokeista
Kannattavuus56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Maksuvalmius49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu9%
Heikompi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika62 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika62 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-28 15.2653/100 · v0.14
B3 → B2 · +9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1544/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1451/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-28
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

LämmönJakajat Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.