Yritysprofiili

Lämpöspiraali Oy

Lämpöspiraali Oy:n kotipaikka on Pori. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-09. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €306,695 ja liikevoitto €11,187.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3412579-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3412579-2
Toimiala
Muu rakennustekninen palvelu
Kunta
Pori
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-01-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-12-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Eteläpuisto 16 A 3, 28100, Pori

Puhelin: +358451106670Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.lampospiraali.fiLähdehavainto

Verkkolaskuosoite: 003734125792 · Välittäjä: Open Text OyLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Paalosalo Henna Maria MatildaToimitusjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Isolammi Joona KristianToimitusjohtajan sijainen

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Paalosalo Pasi PetteriPuheenjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä Lämpöspiraali Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Lämpöspiraali Oy:n sijaintipaikkakunta on Pori. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-09. Toimiala on muu rakennustekninen palvelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €306,695 ja liikevoitto €11,187. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €306,695 sekä tilikauden tulokseksi €6,814. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +36.0%, liikevoittoprosentti +3.6% ja omavaraisuusaste +8.1%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Lattialämmityksen asennus Talotekniikka Lämmitysjärjestelmät.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys36.0%
Liikevoittoprosentti3.6%
Omavaraisuusaste8.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€13,000Edellinen: €26,020
Inventory€3,464Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€284Edellinen: €11,747
Edellisten tilikausien voitto/tappio€1,610Edellinen: €0
Tulos ennen veroja€8,235Edellinen: €1,646
Oma pääoma€8,424Edellinen: €1,610
Velat€101,229Edellinen: €110,252
Vaihtuvat vastaavat€43,009Edellinen: €28,837
Current liabilities€34,893Edellinen: €30,916
Henkilöstö4Edellinen: 4
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€225,587
2024-12-31
€306,695
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,848
2024-12-31
€11,187
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,610
2024-12-31
€6,814
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€111,862
2024-12-31
€109,653
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
10/100 · Nousussa
8.1 %2024-12-31: 1.4 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
37/100 · Nousussa
1.11x2024-12-31: 0.93x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
59/100 · Nousussa
3.6 %2024-12-31: 3.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste1.4 %8.1 %
Maksuvalmius0.93x1.11x
Liikevoitto-%3.0 %3.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3412579-2
ALV-tunnusFI34125792
EU-tunnusFIFPRO.3412579-2
KuntaPori
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-01-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-01-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-01-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2024-01-18Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-01-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Paalosalo Henna Maria MatildaToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Isolammi Joona KristianToimitusjohtajan sijainenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Paalosalo Pasi PetteriPuheenjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Paalosalo Henna Maria MatildaVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Isolammi Joona KristianVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaLämpöspiraali Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä49/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
416 verrokkia
Omavaraisuus19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika182 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika131 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-10-05 00.0349/100 · v0.14
B3 → B3 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1546/100 · v0.14
B2 → B3 · -6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1452/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-03-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Lämpöspiraali Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.