Yritysprofiili

LARA'S SECRET OY

LARA'S SECRET OY:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-06-17. Toimiala on vaatteiden vähittäiskauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-07-31 liikevaihto oli €311,185 ja liikevoitto €18,739.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2551343-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2551343-5
Toimiala
Vaatteiden vähittäiskauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2013-06-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2013-05-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Mankkaantie 2-4, 02180, Espoo

Verkkosivu: https://www.larassecret.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä LARA'S SECRET OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

LARA'S SECRET OY:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-06-17. Toimiala on vaatteiden vähittäiskauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-07-31 liikevaihto oli €311,185 ja liikevoitto €18,739. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-07-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €311,185 sekä tilikauden tulokseksi €16,642. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +5.1%, liikevoittoprosentti +6.0% ja omavaraisuusaste -0.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-07-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys5.1%
Liikevoittoprosentti6.0%
Omavaraisuusaste-0.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€150Edellinen: €0
Inventory€30,455Edellinen: €46,795
Rahat ja pankkisaamiset€14,620Edellinen: €7,303
Advances received€3,126Edellinen: €4,554
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€19,360Edellinen: -€2,379
Oma pääoma-€218Edellinen: -€16,860
Velat€56,130Edellinen: €78,589
Vaihtuvat vastaavat€55,912Edellinen: €61,729
Current liabilities€53,837Edellinen: €71,388
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€296,199
2024-07-31
€311,185
2025-07-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€13,060
2024-07-31
€18,739
2025-07-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€16,980
2024-07-31
€16,642
2025-07-31
Varat -kehitys2 kautta
€61,729
2024-07-31
€55,912
2025-07-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-0.4 %2024-07-31: -29.5 %
MaksuvalmiusVälttävä
28/100 · Nousussa
0.84x2024-07-31: 0.76x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
65/100 · Nousussa
6.0 %2024-07-31: -4.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-07-312025-07-31
Omavaraisuusaste-29.5 %-0.4 %
Maksuvalmius0.76x0.84x
Liikevoitto-%-4.4 %6.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2551343-5
ALV-tunnusFI25513435
EU-tunnusFIFPRO.2551343-5
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2013-06-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2013-06-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2013-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2013-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaLARA'S SECRET OY
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä40/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
233 verrokkia
Omavaraisuus13%
Heikompi kuin 87 % verrokeista
Kannattavuus68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Maksuvalmius46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika79 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika115 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-10-1840/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-10-02 07.4040/100 · v0.14
B1 → B3 · -26 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-07-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B2 → B1 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-07-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

LARA'S SECRET OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.