Yritysprofiili

Lasimatic Oy

Lasimatic Oy:n kotipaikka on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-01-09. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €109,522 ja liikevoitto -€4,923.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2959533-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2959533-5
Toimiala
Muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus
Kunta
Osoite Tuntematon
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-01-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-12-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: 00000, Osoite Tuntematon

Verkkosivu: https://lasimatic.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Simon Dawid JaroslawToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Lasimatic Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Lasimatic Oy:n sijaintipaikkakunta on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-01-09. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €109,522 ja liikevoitto -€4,923. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2022-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €109,522 sekä tilikauden tulokseksi -€5,682. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1.7%, liikevoittoprosentti -4.5% ja omavaraisuusaste +12.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2022-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeLähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1.7%
Liikevoittoprosentti-4.5%
Omavaraisuusaste12.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja-€5,682Edellinen: €15,162
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€21,264
2019-12-31
€49,884
2020-12-31
€107,684
2021-12-31
€109,522
2022-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
-€2,131
2019-12-31
-€8,025
2020-12-31
€15,178
2021-12-31
-€4,923
2022-12-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
-€2,170
2019-12-31
-€8,041
2020-12-31
€13,708
2021-12-31
-€5,682
2022-12-31
Varat -kehitys4 kautta
€4,336
2019-12-31
€9,625
2020-12-31
€16,236
2021-12-31
€21,572
2022-12-31

Muut talousluvut

Yrityksen talouslukuja eri vuosilta.

Avainluku20262022202120202019
Liikevaihto-109 522 €107 684 €49 884 €21 264 €
Liikevaihdon kehitys-1,7 %115,9 %134,6 %-
Liikevoitto-−4 923 €15 178 €−8 025 €−2 131 €
EBIT-−4,5 %14,1 %−16,1 %−10 %
Tilikauden tulos-−5 682 €13 708 €−8 041 €−2 170 €
Tulos ennen veroja-−5 682 €15 162 €−8 041 €−2 170 €
Omavaraisuusaste-12,3 %48,7 %−74,9 %19,1 %
Tase yhteensä-21 572 €16 236 €9 625 €4 336 €
Henkilöstö11110

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHeikko
15/100 · Laskussa
12.3 %2021-12-31: 48.7 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2021-12-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Heikko
39/100 · Laskussa
-4.5 %2021-12-31: 14.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2019-12-312020-12-312021-12-312022-12-31
Omavaraisuusaste19.1 %-74.9 %48.7 %12.3 %
Maksuvalmius----
Liikevoitto-%-10.0 %-16.1 %14.1 %-4.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2959533-5
EU-tunnusFIFPRO.2959533-5
KuntaOsoite Tuntematon
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-01-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-01-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Simon Dawid JaroslawToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Simon Dawid JaroslawVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväLasimatic Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-22
Mallin pistemäärä51/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
94 verrokkia
Omavaraisuus19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Kannattavuus13%
Heikompi kuin 87 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
B2
2026-10-2251/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-10-1451/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
64/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-23

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Lasimatic Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.