Yritysprofiili

LiftMakers Oy

LiftMakers Oy on asetettu selvitystilaan 2026-01-01. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €8,445 ja liikevoitto €4,525.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3352184-9SELVITYSTILALunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3352184-9
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta
Kunta
Hämeenlinna
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-03-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-03-16
Yritystila
SELVITYSTILA
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Jokiaro 5 B 14, 13210, Hämeenlinna

Tietoa yrityksestä LiftMakers Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

LiftMakers Oy on asetettu selvitystilaan 2026-01-01. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €8,445 ja liikevoitto €4,525. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €8,445 sekä tilikauden tulokseksi €4,525. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -9.3%, liikevoittoprosentti +53.6% ja omavaraisuusaste -937.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-9.3%
Liikevoittoprosentti53.6%
Omavaraisuusaste-937.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€51Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€772Edellinen: €1,642
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€11,755Edellinen: -€12,949
Oma pääoma-€7,230Edellinen: -€11,755
Velat€8,001Edellinen: €14,254
Vaihtuvat vastaavat€772Edellinen: €2,498
Current liabilities€8,001Edellinen: €14,254
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€9,307
2024-12-31
€8,445
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,194
2024-12-31
€4,525
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,194
2024-12-31
€4,525
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€2,498
2024-12-31
€772
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-937.0 %2024-12-31: -470.5 %
MaksuvalmiusHeikko
3/100 · Laskussa
0.10x2024-12-31: 0.12x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
53.3 %2024-12-31: 12.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-470.5 %-937.0 %
Maksuvalmius0.12x0.10x
Liikevoitto-%12.8 %53.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaSELVITYSTILA
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3352184-9
EU-tunnusFIFPRO.3352184-9
KuntaHämeenlinna
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-03-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-03-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiLiftMakers Oy
Luokitus ennallaanD · uusi analyysi 2026-09-24
Mallin pistemäärä29/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
346 verrokkia
Omavaraisuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Kannattavuus93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Maksuvalmius44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu31%
Heikompi kuin 69 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika310 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
D
2026-09-24 21.5629/100 · v0.14
D → D
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
D
2026-09-1529/100 · v0.14
D → D
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
D
2026-09-1429/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-24
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus on alennettu hälyttävän juridisen tilan, kuten konkurssin tai selvitystilan, vuoksi.

Luokituksessa on huomioitu vakava rekisterisignaali. Tarkista myös profiilin rekisteri- ja ilmoitustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitHälyttävä
0/100

Konkurssi tai selvitystila käsitellään hälyttävänä juridisena riskisignaalina.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-01.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

LiftMakers Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.