Yritysprofiili

Liikuntakeskus Active Oy

Liikuntakeskus Active Oy:n kotipaikka on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2003-11-11. Toimiala on liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €245,929 ja liikevoitto €10,459.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1861542-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1861542-5
Toimiala
Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Kunta
Turku
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2003-11-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2003-11-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kurjemäenkatu 3, 20700, Turku

Postiosoite: Kurjenmäenkatu 3, 20700, Turku

Verkkosivu: https://www.movetladies.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Liikuntakeskus Active Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Liikuntakeskus Active Oy:n sijaintipaikkakunta on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2003-11-11. Toimiala on liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €245,929 ja liikevoitto €10,459. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €245,929 sekä tilikauden tulokseksi €6,742. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -3.6%, liikevoittoprosentti +4.3% ja omavaraisuusaste +49.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-3.6%
Liikevoittoprosentti4.3%
Omavaraisuusaste49.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€500Edellinen: €950
Rahat ja pankkisaamiset€19,419Edellinen: €9,985
Edellisten tilikausien voitto/tappio€82,551Edellinen: €73,642
Oma pääoma€99,293Edellinen: €92,551
Velat€99,632Edellinen: €103,664
Vaihtuvat vastaavat€190,865Edellinen: €185,565
Current liabilities€41,632Edellinen: €30,664
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€255,204
2024-12-31
€245,929
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€13,579
2024-12-31
€10,459
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€8,908
2024-12-31
€6,742
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€196,215
2024-12-31
€198,925
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
62/100 · Nousussa
49.9 %2024-12-31: 47.2 %
MaksuvalmiusHeikko
16/100 · Nousussa
0.48x2024-12-31: 0.36x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
61/100 · Laskussa
4.3 %2024-12-31: 5.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste47.2 %49.9 %
Maksuvalmius0.36x0.48x
Liikevoitto-%5.3 %4.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1861542-5
ALV-tunnusFI18615425
EU-tunnusFIFPRO.1861542-5
KuntaTurku
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2003-10-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2003-10-30Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2003-11-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2003-11-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-02-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaLiikuntakeskus Active Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä69/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
122 verrokkia
Omavaraisuus44%
Heikompi kuin 56 % verrokeista
Kannattavuus59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Maksuvalmius50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu28%
Heikompi kuin 72 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika170 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika136 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-21 05.3169/100 · v0.14
B1 → B1 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1466/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1466/100 · v0.13
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1360/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 22 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
82/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-06-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Liikuntakeskus Active Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.