Yritysprofiili

Lisäpalvelu InfRa Oy

Lisäpalvelu InfRa Oy:n kotipaikka on Kouvola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-31. Toimiala on työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,652,947 ja liikevoitto €189,380.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3416726-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3416726-3
Toimiala
Työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta
Kunta
Kouvola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-01-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-01-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Torikatu 2 lh. 6, 45100, Kouvola

Verkkosivu: https://www.lisapalvelu.netLähdehavainto

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/lisapalvelu.lahtiLähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/lisapalveluLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Tomi TikkanenToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Lisäpalvelu InfRa Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Lisäpalvelu InfRa Oy:n sijaintipaikkakunta on Kouvola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-31. Toimiala on työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,652,947 ja liikevoitto €189,380. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,652,947 sekä tilikauden tulokseksi €139,403. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +10.0%, liikevoittoprosentti +7.1% ja omavaraisuusaste +46.2%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on työvoimanvuokraus ja rekrytointi, siivouspalvelut, ulkoistamispalvelut, eri ammattialojen alihankinta sekä muu työvoiman ja henkilökunnan hankinta, sekä kaikki muu laillinen liiketoiminta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys10.0%
Liikevoittoprosentti7.1%
Omavaraisuusaste46.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€5,324Edellinen: €0
Inventory€0Edellinen: €5,979
Rahat ja pankkisaamiset€167,901Edellinen: €155,055
Edellisten tilikausien voitto/tappio€108,915Edellinen: €0
Oma pääoma€248,318Edellinen: €108,915
Velat€288,771Edellinen: €365,928
Vaihtuvat vastaavat€534,915Edellinen: €471,944
Current liabilities€288,771Edellinen: €365,928
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,411,733
2024-12-31
€2,652,947
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€156,123
2024-12-31
€189,380
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€108,915
2024-12-31
€139,403
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€474,844
2024-12-31
€537,090
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
58/100 · Nousussa
46.2 %2024-12-31: 22.9 %
MaksuvalmiusVälttävä
19/100 · Nousussa
0.58x2024-12-31: 0.44x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
68/100 · Nousussa
7.1 %2024-12-31: 6.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste22.9 %46.2 %
Maksuvalmius0.44x0.58x
Liikevoitto-%6.5 %7.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3416726-3
ALV-tunnusFI34167263
EU-tunnusFIFPRO.3416726-3
KuntaKouvola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-01-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-01-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2024-02-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Tomi TikkanenToimitusjohtajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Rinne Toni TapaniPuheenjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Petäjistö Janne Jyrki KristianVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Tikkanen Tomi Eino PetteriVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Antti Otto Aatos TiihonenHallitus: varsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Virtanen Janne PetteriTilintarkastajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Niininen Jussi KustaaVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Häyhänen Sonja AnniinaProkuristiLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Kymäläinen Satu-MaaritVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Janne PetäjistöLIIKETOIMINTAJOHTAJALähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Jussi NiininenYKSIKÖNJOHTAJALähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväLisäpalvelu InfRa Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
108 verrokkia
Omavaraisuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Kannattavuus79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Maksuvalmius65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika142 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika139 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1757/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-20 23.0957/100 · v0.14
C → B2 · +25 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1432/100 · v0.14
C → C
C
2026-09-1432/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
16/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
43/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Lisäpalvelu InfRa Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.