Yritysprofiili

Lisäpalvelu Vantaa Oy

Lisäpalvelu Vantaa Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-05-09. Toimiala on työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €3,378,273 ja liikevoitto €122,164.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2993256-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2993256-5
Toimiala
Työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-05-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-04-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Madetojankuja 1a lh. 2, 00720, Helsinki

Verkkosivu: https://www.lisapalvelu.netLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Lisäpalvelu Vantaa Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Lisäpalvelu Vantaa Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-05-09. Toimiala on työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €3,378,273 ja liikevoitto €122,164. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €3,378,273 sekä tilikauden tulokseksi €93,969. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +17.9%, liikevoittoprosentti +3.6% ja omavaraisuusaste +43.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys17.9%
Liikevoittoprosentti3.6%
Omavaraisuusaste43.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€19,610Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€325,445Edellinen: €239,131
Edellisten tilikausien voitto/tappio€221,781Edellinen: €173,320
Oma pääoma€318,250Edellinen: €304,281
Velat€415,398Edellinen: €326,786
Vaihtuvat vastaavat€733,648Edellinen: €631,067
Current liabilities€415,398Edellinen: €326,786
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,864,257
2024-12-31
€3,378,273
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€163,562
2024-12-31
€122,164
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€128,461
2024-12-31
€93,969
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€631,067
2024-12-31
€733,648
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
54/100 · Laskussa
43.4 %2024-12-31: 48.2 %
MaksuvalmiusVälttävä
26/100 · Nousussa
0.78x2024-12-31: 0.73x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
59/100 · Laskussa
3.6 %2024-12-31: 5.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste48.2 %43.4 %
Maksuvalmius0.73x0.78x
Liikevoitto-%5.7 %3.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2993256-5
ALV-tunnusFI29932565
EU-tunnusFIFPRO.2993256-5
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-04-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2019-05-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-05-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaLisäpalvelu Vantaa Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
165 verrokkia
Omavaraisuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Maksuvalmius59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika142 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika144 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-22 05.5166/100 · v0.14
B2 → B1 · +16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1450/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1352/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
16/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

26 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-02.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Lisäpalvelu Vantaa Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.