Yritysprofiili

Lone Star Oy

Lone Star Oy:n kotipaikka on Rajamäki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1990-03-07. Toimiala on pikaruokaravintolat ja ruokakioskit. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €13,172 ja liikevoitto -€6,572.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0791136-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0791136-8
Toimiala
Pikaruokaravintolat ja ruokakioskit
Kunta
Rajamäki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1990-03-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1990-03-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lehdonkuja 2 B, 05200, Rajamäki

Tietoa yrityksestä Lone Star Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Lone Star Oy:n sijaintipaikkakunta on Rajamäki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1990-03-07. Toimiala on pikaruokaravintolat ja ruokakioskit. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €13,172 ja liikevoitto -€6,572. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-02-28 ja osoittaa liikevaihdoksi €13,172 sekä tilikauden tulokseksi €2,324. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -95.6%, liikevoittoprosentti -49.9% ja omavaraisuusaste +92.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-02-28

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-95.6%
Liikevoittoprosentti-49.9%
Omavaraisuusaste92.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€0Edellinen: €495
Rahat ja pankkisaamiset€64,016Edellinen: €33,766
Edellisten tilikausien voitto/tappio€221,700Edellinen: €240,392
Oma pääoma€226,548Edellinen: €242,723
Velat€19,436Edellinen: €19,715
Vaihtuvat vastaavat€75,899Edellinen: €48,967
Current liabilities€19,436Edellinen: €19,715
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€302,246
2025-02-28
€13,172
2026-02-28
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€1,048
2025-02-28
-€6,572
2026-02-28
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€192
2025-02-28
€2,324
2026-02-28
Varat -kehitys2 kautta
€262,438
2025-02-28
€245,984
2026-02-28

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
92.1 %2025-02-28: 92.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.29x2025-02-28: 1.74x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-49.9 %2025-02-28: -0.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-02-282026-02-28
Omavaraisuusaste92.5 %92.1 %
Maksuvalmius1.74x3.29x
Liikevoitto-%-0.3 %-49.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0791136-8
ALV-tunnusFI07911368
EU-tunnusFIFPRO.0791136-8
KuntaRajamäki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1990-03-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1990-03-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1994-06-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1997-02-26Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväLone Star Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä58/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
308 verrokkia
Omavaraisuus78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Kannattavuus18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Maksuvalmius81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu6%
Heikompi kuin 94 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika131 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika183 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-23 18.5358/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-02-28).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1355/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 36 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-07-09

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-02-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Lone Star Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.