Yritysprofiili

LSI Invest Oy

LSI Invest Oy:n kotipaikka on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-07-13. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €2,853,124 ja liikevoitto -€24,847.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3286299-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3286299-1
Toimiala
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kunta
Hyvinkää
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-07-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-05-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kalattomankatu 9 B, 05820, Hyvinkää

Tietoa yrityksestä LSI Invest Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

LSI Invest Oy:n sijaintipaikkakunta on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-07-13. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €2,853,124 ja liikevoitto -€24,847. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,853,124 sekä tilikauden tulokseksi -€25,092. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +198.9%, liikevoittoprosentti -0.9% ja omavaraisuusaste +30.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys198.9%
Liikevoittoprosentti-0.9%
Omavaraisuusaste30.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€12,531Edellinen: €10,230
Inventory€20,046Edellinen: €5,956
Rahat ja pankkisaamiset€59,137Edellinen: €10,709
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€50,338Edellinen: -€17,122
Oma pääoma€74,570Edellinen: €9,662
Velat€170,685Edellinen: €175,000
Vaihtuvat vastaavat€79,606Edellinen: €16,861
Current liabilities€685Edellinen: €175,000
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€954,424
2024-09-30
€2,853,124
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€33,079
2024-09-30
-€24,847
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€33,216
2024-09-30
-€25,092
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€184,662
2024-09-30
€245,255
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
38/100 · Nousussa
30.4 %2024-09-30: 5.2 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
115.62x2024-09-30: 0.10x
Liikevoitto-%Heikko
48/100 · Nousussa
-0.9 %2024-09-30: -3.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste5.2 %30.4 %
Maksuvalmius0.10x115.62x
Liikevoitto-%-3.4 %-0.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3286299-1
EU-tunnusFIFPRO.3286299-1
KuntaHyvinkää
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-07-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-07-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaLSI Invest Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä65/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
314 verrokkia
Omavaraisuus30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Kannattavuus15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika137 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika137 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1865/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-10-1765/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-15 15.2865/100 · v0.14
B1 → B1
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2025-09-30).
B1
2026-09-1465/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
89/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

LSI Invest Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.