Yritysprofiili

m s parturi Oy

m s parturi Oy on asetettu konkurssiin 2024-11-13. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €112,942 ja liikevoitto €3,062.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3101637-1KONKURSSILunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3101637-1
Toimiala
Kampaamo- ja parturipalvelut
Kunta
Kerava
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-12-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-11-27
Yritystila
KONKURSSI
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: puuvalonaukio 1, 04200, Kerava

Puhelin: +358406608555Lähdehavainto

Verkkosivu: https://menstyle-kirkkonummi.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Ammar Albu SweilemToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä m s parturi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

m s parturi Oy on asetettu konkurssiin 2024-11-13. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €112,942 ja liikevoitto €3,062. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2022-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €112,942 sekä tilikauden tulokseksi €2,444. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +67.3%, liikevoittoprosentti +2.7% ja omavaraisuusaste +13.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2022-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys67.3%
Liikevoittoprosentti2.7%
Omavaraisuusaste13.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€3,055Edellinen: €1,585
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€758
2019-12-31
€44,781
2020-12-31
€67,520
2021-12-31
€112,942
2022-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
-€460
2019-12-31
€4,842
2020-12-31
€1,591
2021-12-31
€3,062
2022-12-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
-€460
2019-12-31
€4,842
2020-12-31
€1,268
2021-12-31
€2,444
2022-12-31
Varat -kehitys4 kautta
€9,769
2019-12-31
€17,885
2020-12-31
€30,195
2021-12-31
€18,710
2022-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHeikko
17/100 · Nousussa
13.6 %2021-12-31: 0.3 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2021-12-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Välttävä
57/100 · Nousussa
2.7 %2021-12-31: 2.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2019-12-312020-12-312021-12-312022-12-31
Omavaraisuusaste-4.7 %-6.6 %0.3 %13.6 %
Maksuvalmius----
Liikevoitto-%-60.7 %10.8 %2.4 %2.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaKONKURSSI
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3101637-1
EU-tunnusFIFPRO.3101637-1
KuntaKerava
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-12-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-12-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-12-11Aiheeton rivi kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Ammar Albu SweilemToimitusjohtajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Nagwan Alhaj NajiHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskim s parturi Oy
Mallin pistemäärä29/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 3 peräkkäistä kautta
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
481 verrokkia
Omavaraisuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Kannattavuus36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Korkea taseen velkavipu
  • Vakava rekisteritapahtuma 12–24 kuukautta sitten
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus on alennettu hälyttävän juridisen tilan, kuten konkurssin tai selvitystilan, vuoksi.

Luokituksessa on huomioitu vakava rekisterisignaali. Tarkista myös profiilin rekisteri- ja ilmoitustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitHälyttävä
0/100

Konkurssi tai selvitystila käsitellään hälyttävänä juridisena riskisignaalina.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus D.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2024-11-13

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

m s parturi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.