Yritysprofiili

Ma-Pe Trade Oy

Ma-Pe Trade Oy:n kotipaikka on Rajamäki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1980-05-23. Toimiala on muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €143,327 ja liikevoitto -€8,254.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0357450-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0357450-1
Toimiala
Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti
Kunta
Rajamäki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1980-05-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1980-07-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kievarintie 14 H 5, 05200, Rajamäki

Postiosoite: Kievarintie 14, 05200, Rajamäki

Verkkosivu: https://www.hellaskiinteistot.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Ma-Pe Trade Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ma-Pe Trade Oy:n sijaintipaikkakunta on Rajamäki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1980-05-23. Toimiala on muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €143,327 ja liikevoitto -€8,254. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €143,327 sekä tilikauden tulokseksi -€8,707. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -17.3%, liikevoittoprosentti -5.8% ja omavaraisuusaste +64.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-17.3%
Liikevoittoprosentti-5.8%
Omavaraisuusaste64.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €26
Rahat ja pankkisaamiset€1,993Edellinen: €21,618
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€23,664Edellinen: -€128,243
Oma pääoma€270,993Edellinen: €279,700
Velat€149,291Edellinen: €156,800
Vaihtuvat vastaavat€19,174Edellinen: €34,290
Current liabilities€44,966Edellinen: €56,100
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€173,213
2023-12-31
€143,327
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,586
2023-12-31
-€8,254
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€104,579
2023-12-31
-€8,707
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€436,501
2023-12-31
€420,285
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
81/100 · Nousussa
64.5 %2023-12-31: 64.1 %
MaksuvalmiusHeikko
1/100 · Laskussa
0.04x2023-12-31: 0.39x
Liikevoitto-%Heikko
36/100 · Laskussa
-5.8 %2023-12-31: 2.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste64.1 %64.5 %
Maksuvalmius0.39x0.04x
Liikevoitto-%2.6 %-5.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0357450-1
ALV-tunnusFI03574501
EU-tunnusFIFPRO.0357450-1
KuntaRajamäki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1980-07-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-10-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-10-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2018-01-16Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-01-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-01-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväMa-Pe Trade Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä59/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
122 verrokkia
Omavaraisuus61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Kannattavuus10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Maksuvalmius30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu14%
Heikompi kuin 86 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika122 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika134 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1759/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-19 02.5159/100 · v0.14
B1 → B2 · -8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1467/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1467/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
53/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 46 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
82/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

21 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ma-Pe Trade Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.