Yritysprofiili

MAI Creative Oy

MAI Creative Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-11-14. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €24,462 ja liikevoitto €6,087.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2946642-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2946642-9
Toimiala
Taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-11-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-10-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lehdesniityntie 3 J 158, 00340, Helsinki

Verkkosivu: https://www.maitalent.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä MAI Creative Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

MAI Creative Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-11-14. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-10-31 liikevaihto oli €24,462 ja liikevoitto €6,087. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €24,462 sekä tilikauden tulokseksi €4,568. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -36.7%, liikevoittoprosentti +24.9% ja omavaraisuusaste +45.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-10-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-36.7%
Liikevoittoprosentti24.9%
Omavaraisuusaste45.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€0Edellinen: €729
Rahat ja pankkisaamiset€8,826Edellinen: €1,331
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€1,488Edellinen: -€2,291
Oma pääoma€5,630Edellinen: €1,062
Velat€6,819Edellinen: €6,238
Vaihtuvat vastaavat€12,449Edellinen: €7,301
Current liabilities€6,819Edellinen: €6,238
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€38,641
2024-10-31
€24,462
2025-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,165
2024-10-31
€6,087
2025-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€803
2024-10-31
€4,568
2025-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€7,301
2024-10-31
€12,449
2025-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
57/100 · Nousussa
45.2 %2024-10-31: 14.6 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
43/100 · Nousussa
1.29x2024-10-31: 0.33x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
24.9 %2024-10-31: 3.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-10-312025-10-31
Omavaraisuusaste14.6 %45.2 %
Maksuvalmius0.33x1.29x
Liikevoitto-%3.0 %24.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2946642-9
ALV-tunnusFI29466429
EU-tunnusFIFPRO.2946642-9
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-10-17Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-10-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-11-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-11-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiMAI Creative Oy
Luokitus ennallaanC · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä39/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
112 verrokkia
Omavaraisuus42%
Heikompi kuin 58 % verrokeista
Kannattavuus81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Maksuvalmius83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika113 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika118 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Vakava rekisteritapahtuma viimeisen 6 kuukauden aikana
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
C
2026-09-25 08.0639/100 · v0.14
C → C
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1539/100 · v0.14
C → C
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
C
2026-09-1439/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava rekisterisignaali. Tarkista myös profiilin rekisteri- ja ilmoitustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
84/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
45/100

6–12 kuukautta vanha vakavuuskartoitettu rekisterisignaali on edelleen merkityksellinen, mutta sen osatekijäpaino on pienempi.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-26.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

MAI Creative Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.