Yritysprofiili

MAJ Solutions Oy

MAJ Solutions Oy:n kotipaikka on Naantali. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-06-09. Toimiala on yleistukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €47,909 ja liikevoitto €29,400.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3210278-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3210278-1
Toimiala
Yleistukkukauppa
Kunta
Naantali
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-06-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-05-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Jäkäläkatu 4, 21110, Naantali

Tietoa yrityksestä MAJ Solutions Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

MAJ Solutions Oy:n sijaintipaikkakunta on Naantali. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-06-09. Toimiala on yleistukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €47,909 ja liikevoitto €29,400. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €47,909 sekä tilikauden tulokseksi €7,100. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti +61.4% ja omavaraisuusaste +16.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevoittoprosentti61.4%
Omavaraisuusaste16.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€28,496Edellinen: €1,129
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€7,961Edellinen: -€6,097
Oma pääoma€9,139Edellinen: €2,039
Velat€45,749Edellinen: €132
Vaihtuvat vastaavat€52,656Edellinen: €1,303
Current liabilities€45,749Edellinen: €132
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€3,499
2023-12-31
€29,400
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€3,558
2023-12-31
€7,100
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€5,434
2023-12-31
€54,888
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
21/100 · Laskussa
16.6 %2023-12-31: 71.8 %
MaksuvalmiusVälttävä
21/100 · Laskussa
0.62x2023-12-31: 2.80x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Trenditieto puuttuu
61.4 %2023-12-31: Ei saatavilla
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste71.8 %16.6 %
Maksuvalmius2.80x0.62x
Liikevoitto-%-61.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3210278-1
ALV-tunnusFI32102781
EU-tunnusFIFPRO.3210278-1
KuntaNaantali
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-05-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-06-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-06-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2025-09-05Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväMAJ Solutions Oy
Luokitus nousiB3 → B2 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
92 verrokkia
Omavaraisuus27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Kannattavuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Maksuvalmius52%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika136 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-23 06.5157/100 · v0.14
B3 → B2 · +9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1548/100 · v0.14
B2 → B3 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1352/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
31/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

MAJ Solutions Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.