Majamoo Oy
Majamoo Oy:n kotipaikka on Nummela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2000-05-11. Toimiala on teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €152,804 ja liikevoitto €2,521.
Perustiedot
Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.
- Y-tunnus
- 1586149-5
- Toimiala
- Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu
- Kunta
- Nummela
- Yritysmuoto
- Osakeyhtiö
- Perustamispäivä
- 2000-05-11
- Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
- 2000-03-08
- Yritystila
- Voimassa
- Profiilin omistajuus
- Lunastamaton yritysprofiili
Yhteystiedot ja sijainti
Käyntiosoite: Ajurintie 6, 03100, Nummela
Puhelin: +358987756850Lähdehavainto
Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto
Verkkosivu: https://majamoo.fiLähdehavainto
Henkilöt ja päätöksentekijät
Tietoa yrityksestä Majamoo Oy
Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.
Majamoo Oy:n sijaintipaikkakunta on Nummela. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2000-05-11. Toimiala on teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €152,804 ja liikevoitto €2,521. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €152,804 sekä tilikauden tulokseksi €426. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -21.9%, liikevoittoprosentti +1.6% ja omavaraisuusaste +44.5%.
Aputoiminimet
Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.
Laaja toimialakuvaus
Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.
Yhtiön toimiala on arkkitehti- ja sisustussuunnittelu sekä -konsultointi, opetus- ja näyttelytoiminta. Rakennusalan tuotantotoiminta, -toteutus, -valvonta ja -konsultointi, tavaroiden maahantuonti, vienti ja kauppa. Taideteollisuuden alan, graafinen suunnittelu, huonekalusuunnittelu, teollinen muotoilu ja vapaan taiteen tuotteiden suunnittelu, valmistus, valmistuttaminen, myynti ja markkinointi, vienti- ja tuontikauppa. Lisäksi muu toiminta, joka liittyy mainittuihin toimialoihin. Yhtiö voi lisäksi omistaa ja hallita asunto- ja muiden yhtiöiden osakkeita, muita arvopapereita ja kiinteistöjä sekä käydä niillä kauppaa.
Talouden kohokohdat
Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.
2025-12-31
Muut talousluvut
Yrityksen talouslukuja eri vuosilta.
| Avainluku | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | - | 152 804 € | 195 524 € | 179 403 € | 154 568 € | 140 280 € |
| Liikevaihdon kehitys | - | −21,9 % | 9 % | 16,1 % | 10,2 % | −39,4 % |
| Liikevoitto | - | 2 521 € | 6 401 € | 8 473 € | 2 352 € | −34 460 € |
| EBIT | - | 1,6 % | 3,2 % | 4,7 % | 1,5 % | −21 % |
| Tilikauden tulos | - | 426 € | 5 396 € | 8 280 € | 1 809 € | −35 232 € |
| Tulos ennen veroja | - | 426 € | 5 396 € | 8 280 € | 1 809 € | −35 232 € |
| Omavaraisuusaste | - | 44,5 % | 44,3 % | 59,8 % | 53,4 % | 36,5 % |
| Tase yhteensä | - | 72 386 € | 77 961 € | 52 982 € | 47 568 € | 64 555 € |
| Henkilöstö | 2 | 2 | 2 | - | 2 | 2 |
Tunnusluvut
Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Lähdehavainto.
| Tunnusluku | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omavaraisuusaste | 36.5 % | 53.4 % | 59.8 % | 44.3 % | 44.5 % |
| Maksuvalmius | - | - | - | - | - |
| Liikevoitto-% | -21.0 % | 1.5 % | 4.7 % | 3.2 % | 1.6 % |
Rekisteritila ja tunnisteet
Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.
Vastuuhenkilöt
Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.
Luottoluokitus
Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.
BUSINESS.fi Luottoluokitus
Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali
- Vahva omavaraisuusaste
- Aktiivinen rekisteritila
- Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
- Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
- Näytön laatu: Vahva talousnäyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.
Riskikonteksti
Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.
Toimialan tilastollinen konteksti on matala.
Yrityksellä on noin 26 vuotta rekisterijatkuvuutta.
Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.
Tapahtumat & uutiset
Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.
Rekisteriaikajana
Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.
Profiilin lähde ja omistajuus
Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia
Majamoo Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.