Yritysprofiili

Mama Knows Best OY

Mama Knows Best OY:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-03-13. Toimiala on laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-07-31 liikevaihto oli €18,141 ja liikevoitto €9,219.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2901691-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2901691-1
Toimiala
Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-03-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-03-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vuokselantie 2 B, 02140, Espoo

Verkkosivu: http://www.mamaknowsbest.fiLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä Mama Knows Best OY

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Mama Knows Best OY:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-03-13. Toimiala on laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-07-31 liikevaihto oli €18,141 ja liikevoitto €9,219. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-07-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €18,141 sekä tilikauden tulokseksi €9,220. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1846.8%, liikevoittoprosentti +50.8% ja omavaraisuusaste -1103.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-07-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1846.8%
Liikevoittoprosentti50.8%
Omavaraisuusaste-1103.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,567Edellinen: €870
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€34,434Edellinen: -€25,272
Oma pääoma-€22,714Edellinen: -€31,934
Velat€24,773Edellinen: €33,130
Vaihtuvat vastaavat€2,059Edellinen: €1,195
Current liabilities€24,773Edellinen: €33,130
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€932
2023-07-31
€18,141
2024-07-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€9,162
2023-07-31
€9,219
2024-07-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€9,162
2023-07-31
€9,220
2024-07-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,195
2023-07-31
€2,059
2024-07-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Nousussa
-1103.3 %2023-07-31: -2671.2 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Nousussa
0.06x2023-07-31: 0.03x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
50.8 %2023-07-31: -983.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-07-312024-07-31
Omavaraisuusaste-2671.2 %-1103.3 %
Maksuvalmius0.03x0.06x
Liikevoitto-%-983.3 %50.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2901691-1
EU-tunnusFIFPRO.2901691-1
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-03-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-03-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväMama Knows Best OY
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä50/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
91 verrokkia
Omavaraisuus5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika336 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika276 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1750/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-10-02 05.2650/100 · v0.14
B2 → B2 · -7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-07-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
54/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-07-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Mama Knows Best OY -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.