Yritysprofiili

Mannervest Capital Oy

Mannervest Capital Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-07-08. Toimiala on asuntojen vuokraus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €162,249 ja liikevoitto -€6,353.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3009722-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3009722-9
Toimiala
Asuntojen vuokraus
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-07-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-07-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Nuppukuja 4 A 3, 00790, Helsinki

Tietoa yrityksestä Mannervest Capital Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Mannervest Capital Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-07-08. Toimiala on asuntojen vuokraus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €162,249 ja liikevoitto -€6,353. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €162,249 sekä tilikauden tulokseksi -€11,467. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -22.0%, liikevoittoprosentti -3.9% ja omavaraisuusaste +56.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-04-30

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-22.0%
Liikevoittoprosentti-3.9%
Omavaraisuusaste56.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€235,201Edellinen: €178,843
Rahat ja pankkisaamiset€381Edellinen: €829
Edellisten tilikausien voitto/tappio€9,017Edellinen: -€8,957
Oma pääoma€136,083Edellinen: €147,550
Velat€103,466Edellinen: €32,589
Vaihtuvat vastaavat€239,549Edellinen: €180,138
Current liabilities€275Edellinen: €1,286
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€216,803
2024-04-30
€207,884
2025-04-30
€162,249
2026-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€16,628
2024-04-30
€22,966
2025-04-30
-€6,353
2026-04-30
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€14,062
2024-04-30
€17,974
2025-04-30
-€11,467
2026-04-30
Varat -kehitys3 kautta
€197,517
2024-04-30
€180,138
2025-04-30
€239,549
2026-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
71/100 · Laskussa
56.8 %2025-04-30: 81.9 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
856.66x2025-04-30: 139.72x
Liikevoitto-%Heikko
40/100 · Laskussa
-3.9 %2025-04-30: 11.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-04-302025-04-302026-04-30
Omavaraisuusaste62.3 %81.9 %56.8 %
Maksuvalmius715.21x139.72x856.66x
Liikevoitto-%7.7 %11.1 %-3.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3009722-9
EU-tunnusFIFPRO.3009722-9
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-07-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-07-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-07-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaMannervest Capital Oy
Luokitus laskiA2 → B1 · uusi analyysi 2026-11-05
Mallin pistemäärä66/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
217 verrokkia
Omavaraisuus45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Kannattavuus17%
Heikompi kuin 83 % verrokeista
Maksuvalmius100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu9%
Heikompi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika149 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika92 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B1
2026-11-05 01.4766/100 · v0.15
A2 → B1 · -15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-04-30).
A2
2026-10-1781/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-16 22.4481/100 · v0.14
B1 → A2 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1466/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
53/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
16.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
30.4.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-04-30.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Mannervest Capital Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.