Yritysprofiili

Markkinointi Hurmaa Oy

Markkinointi Hurmaa Oy:n kotipaikka on Lappeenranta. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-06-25. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €100,709 ja liikevoitto €4,390.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3139763-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3139763-7
Toimiala
Muu mainostoimistojen toiminta
Kunta
Lappeenranta
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-06-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-06-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Valtakatu 49-51, 53100, Lappeenranta

Verkkosivu: https://www.hurmaa.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Markkinointi Hurmaa Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Markkinointi Hurmaa Oy:n sijaintipaikkakunta on Lappeenranta. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-06-25. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €100,709 ja liikevoitto €4,390. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €100,709 sekä tilikauden tulokseksi €2,545. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -57.7%, liikevoittoprosentti +4.4% ja omavaraisuusaste +87.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-57.7%
Liikevoittoprosentti4.4%
Omavaraisuusaste87.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €2,000
Rahat ja pankkisaamiset€10,115Edellinen: €19,878
Edellisten tilikausien voitto/tappio€17,636Edellinen: €14,169
Oma pääoma€25,181Edellinen: €17,636
Velat€3,738Edellinen: €37,588
Vaihtuvat vastaavat€28,919Edellinen: €55,223
Current liabilities€3,738Edellinen: €37,588
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€238,089
2024-11-30
€100,709
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,985
2024-11-30
€4,390
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€3,467
2024-11-30
€2,545
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€55,223
2024-11-30
€28,919
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
87.1 %2024-11-30: 31.9 %
MaksuvalmiusHyvä
90/100 · Nousussa
2.71x2024-11-30: 0.53x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
61/100 · Nousussa
4.4 %2024-11-30: 2.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste31.9 %87.1 %
Maksuvalmius0.53x2.71x
Liikevoitto-%2.9 %4.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3139763-7
ALV-tunnusFI31397637
EU-tunnusFIFPRO.3139763-7
KuntaLappeenranta
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-06-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-06-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväMarkkinointi Hurmaa Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-09-15
Mallin pistemäärä71/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
499 verrokkia
Omavaraisuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus42%
Heikompi kuin 58 % verrokeista
Maksuvalmius92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika39 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika47 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-15 15.2871/100 · v0.14
A3 → A3
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2025-11-30).
A3
2026-09-1471/100 · v0.14
A3 → A3
  • Liikevaihto: Heikkenee
  • Kannattavuus: Vakaa
  • Vakavaraisuus: Paranee
A3
2026-09-1471/100 · v0.13
A3 → A3
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1371/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
57/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-08

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Markkinointi Hurmaa Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.