Yritysprofiili

Markkula Leirikeskus Oy

Markkula Leirikeskus Oy:n kotipaikka on Kannusjärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-22. Toimiala on lyhytaikainen majoitus huoneistoissa ja huoneissa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €268,286 ja liikevoitto -€11,947.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3353054-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3353054-2
Toimiala
Lyhytaikainen majoitus huoneistoissa ja huoneissa
Kunta
Kannusjärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-03-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-03-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Merkniemi 2, 49570, Kannusjärvi

Postiosoite: Puistokatu 6, 49400, Hamina

Verkkosivu: http://markkulaleirikeskus.comLähde: rekisteritieto

Tietoa yrityksestä Markkula Leirikeskus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Markkula Leirikeskus Oy:n sijaintipaikkakunta on Kannusjärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-22. Toimiala on lyhytaikainen majoitus huoneistoissa ja huoneissa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €268,286 ja liikevoitto -€11,947. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €268,286 sekä tilikauden tulokseksi -€11,164. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +117.0%, liikevoittoprosentti -4.5% ja omavaraisuusaste -14.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys117.0%
Liikevoittoprosentti-4.5%
Omavaraisuusaste-14.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€5,669Edellinen: €17,323
Inventory€1,563Edellinen: €280
Rahat ja pankkisaamiset€11,414Edellinen: €11,513
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,104Edellinen: €6,978
Oma pääoma-€7,060Edellinen: €4,104
Velat€56,288Edellinen: €35,159
Vaihtuvat vastaavat€26,688Edellinen: €39,263
Current liabilities€56,288Edellinen: €35,159
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€123,662
2024-12-31
€268,286
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€3,094
2024-12-31
-€11,947
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€2,874
2024-12-31
-€11,164
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€39,263
2024-12-31
€49,228
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-14.3 %2024-12-31: 10.4 %
MaksuvalmiusHeikko
8/100 · Laskussa
0.23x2024-12-31: 0.34x
Liikevoitto-%Heikko
39/100 · Laskussa
-4.4 %2024-12-31: -2.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste10.4 %-14.3 %
Maksuvalmius0.34x0.23x
Liikevoitto-%-2.2 %-4.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3353054-2
ALV-tunnusFI33530542
EU-tunnusFIFPRO.3353054-2
KuntaKannusjärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-03-20Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-03-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-03-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-03-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiMarkkula Leirikeskus Oy
Luokitus laskiC → D · uusi analyysi 2026-10-03
Mallin pistemäärä23/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
516 verrokkia
Omavaraisuus11%
Heikompi kuin 89 % verrokeista
Kannattavuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika197 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika163 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
D
2026-10-03 02.5323/100 · v0.14
C → D · -16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1539/100 · v0.14
C → C
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
C
2026-09-1439/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava rekisterisignaali. Tarkista myös profiilin rekisteri- ja ilmoitustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitKoholla
20/100

Viimeisen 6 kuukauden vakavuuskartoitettu rekisterisignaali vaatii huomiota.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-28

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Markkula Leirikeskus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.