Yritysprofiili

Marvel Yrityspalvelut Oy

Marvel Yrityspalvelut Oy:n kotipaikka on Enonkoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-01-16. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €233,795 ja liikevoitto €148,255.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2520551-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2520551-2
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Enonkoski
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2013-01-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-12-28
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hanhijärventie 706, 58175, Enonkoski

Tietoa yrityksestä Marvel Yrityspalvelut Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Marvel Yrityspalvelut Oy:n sijaintipaikkakunta on Enonkoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2013-01-16. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €233,795 ja liikevoitto €148,255. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €233,795 sekä tilikauden tulokseksi €117,945. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1.4%, liikevoittoprosentti +63.4% ja omavaraisuusaste +93.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1.4%
Liikevoittoprosentti63.4%
Omavaraisuusaste93.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€16,046Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€123,759Edellinen: €67,211
Edellisten tilikausien voitto/tappio€241,948Edellinen: €176,530
Oma pääoma€363,893Edellinen: €266,948
Velat€24,145Edellinen: €30,270
Vaihtuvat vastaavat€149,482Edellinen: €94,253
Current liabilities€23,745Edellinen: €30,270
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€230,622
2024-12-31
€233,795
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€108,007
2024-12-31
€148,255
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€86,417
2024-12-31
€117,945
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€297,218
2024-12-31
€388,038
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
93.8 %2024-12-31: 89.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
5.21x2024-12-31: 2.22x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
59.3 %2024-12-31: 46.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste89.8 %93.8 %
Maksuvalmius2.22x5.21x
Liikevoitto-%46.8 %59.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2520551-2
ALV-tunnusFI25205512
EU-tunnusFIFPRO.2520551-2
KuntaEnonkoski
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2013-01-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2013-01-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-06-28Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-06-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväMarvel Yrityspalvelut Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä89/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
104 verrokkia
Omavaraisuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Kannattavuus91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika69 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika69 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1789/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-19 05.5789/100 · v0.14
A3 → A2 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1472/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1472/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
78/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-10

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Marvel Yrityspalvelut Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.