Yritysprofiili

Medair Oy

Medair Oy:n kotipaikka on Loviisa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-10-16. Toimiala on muu lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €22,775 ja liikevoitto €2,964.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2710325-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2710325-3
Toimiala
Muu lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa
Kunta
Loviisa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-10-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-09-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Varvintie 12, 07900, Loviisa

Puhelin: +358306358332Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.terveystekniikka.fiLähdehavainto

Youtube-profiili: https://www.youtube.com/@terveystekniikkaoy600Lähde: yrityksen verkkosivu

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/terveystekniikkaLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/TerveystekniikkaLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Sanna Mari SeleniusToimitusjohtaja (8/2019)

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä Medair Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Medair Oy:n sijaintipaikkakunta on Loviisa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-10-16. Toimiala on muu lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €22,775 ja liikevoitto €2,964. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €22,775 sekä tilikauden tulokseksi €2,436. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +97.4%, liikevoittoprosentti +13.0% ja omavaraisuusaste +83.3%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on esisijaisesti kuluttajille suunnattu terveydenhoito- ja huoltotavaroiden kauppa. Toissijaisesti yhtiön toimialaan sisältyy sisätilojen desinfiointi ja puhdistus, terveydenhoito ja -huoltotavaroiden kehittäminen, tuotanto, tuonti, vienti, markkinointi, korjaus, huolto ja konsultointi. Arvopaperikauppa. Yhtiö voi omistaa ja käydä kauppaa kiinteistöillä. Kaikki laillinen liiketoiminta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys97.4%
Liikevoittoprosentti13.0%
Omavaraisuusaste83.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€2,964Edellinen: €154
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€0
2021-09-30
€35,017
2022-09-30
€27,124
2023-09-30
€11,538
2024-09-30
€22,775
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
-€359
2021-09-30
€1,681
2022-09-30
€666
2023-09-30
€258
2024-09-30
€2,964
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
-€358
2021-09-30
€1,676
2022-09-30
€604
2023-09-30
€154
2024-09-30
€2,436
2025-09-30
Varat -kehitys5 kautta
€1,144
2021-09-30
€8,225
2022-09-30
€6,382
2023-09-30
€4,929
2024-09-30
€7,225
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
83.3 %2024-09-30: 72.6 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-09-30: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Hyvä
83/100 · Nousussa
13.0 %2024-09-30: 2.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-09-302022-09-302023-09-302024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste100.0 %34.3 %53.7 %72.6 %83.3 %
Maksuvalmius-----
Liikevoitto-%-4.8 %2.5 %2.2 %13.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2710325-3
ALV-tunnusFI27103253
EU-tunnusFIFPRO.2710325-3
KuntaLoviisa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2015-09-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2015-10-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2015-10-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Sanna Mari SeleniusToimitusjohtaja (8/2019)Lähteitä: 3 · Luottamus: 76%
Sanna Mari SeleniusHallituksen puheenjohtaja (8/2019)Lähteitä: 2 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväMedair Oy
Luokitus laskiA2 → A3 · uusi analyysi 2026-10-11
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee · 3 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 2 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
A3
2026-10-1179/100 · v0.14
A2 → A3 · -1 pistettä
  • Liikevaihto: Vaihteleva
  • Kannattavuus: Paranee
  • Vakavaraisuus: Paranee
A2
2026-05-2580/100 · v0.10
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-11
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
73/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
11.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-02-11

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Medair Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.