Yritysprofiili

Medilang Oy

Medilang Oy:n kotipaikka on Kauniainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-10-31. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €326,909 ja liikevoitto €251,675.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2650075-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2650075-9
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Kauniainen
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2014-10-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2014-10-24
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Asematie 13 B 44, 02700, Kauniainen

Tietoa yrityksestä Medilang Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Medilang Oy:n sijaintipaikkakunta on Kauniainen. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-10-31. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €326,909 ja liikevoitto €251,675. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €326,909 sekä tilikauden tulokseksi €198,251. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +12.0%, liikevoittoprosentti +77.0% ja omavaraisuusaste +90.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys12.0%
Liikevoittoprosentti77.0%
Omavaraisuusaste90.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€31,005Edellinen: €20,052
Rahat ja pankkisaamiset€106,420Edellinen: €65,529
Edellisten tilikausien voitto/tappio€651,013Edellinen: €534,588
Oma pääoma€851,764Edellinen: €710,313
Velat€92,439Edellinen: €98,092
Vaihtuvat vastaavat€152,268Edellinen: €105,662
Current liabilities€36,939Edellinen: €28,717
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€291,816
2024-11-30
€326,909
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€221,582
2024-11-30
€251,675
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€173,225
2024-11-30
€198,251
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€808,404
2024-11-30
€944,202
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
90.2 %2024-11-30: 87.9 %
MaksuvalmiusHyvä
96/100 · Nousussa
2.88x2024-11-30: 2.28x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
70.3 %2024-11-30: 71.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste87.9 %90.2 %
Maksuvalmius2.28x2.88x
Liikevoitto-%71.0 %70.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2650075-9
EU-tunnusFIFPRO.2650075-9
KuntaKauniainen
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2014-10-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2014-10-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2014-11-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A1
ErinomainenMedilang Oy
Luokitus nousiA3 → A1 · uusi analyysi 2026-10-03
Mallin pistemäärä92/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
319 verrokkia
Omavaraisuus92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Kannattavuus99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Maksuvalmius86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika122 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A1
2026-10-03 17.3392/100 · v0.14
A3 → A1 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1575/100 · v0.14
B1 → A3 · +10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1465/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
74/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
3.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-31

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Medilang Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.