Yritysprofiili

Medipalo Oy

Medipalo Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-23. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €217,759 ja liikevoitto €163,721.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3338283-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3338283-4
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-01-23
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-01-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Eiranranta 7, 00150, Helsinki

Henkilöt ja päätöksentekijät

Palojärvi Pia AnniinaToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Medipalo Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Medipalo Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-01-23. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €217,759 ja liikevoitto €163,721. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €217,759 sekä tilikauden tulokseksi €131,005. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +7.1%, liikevoittoprosentti +75.2% ja omavaraisuusaste +96.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys7.1%
Liikevoittoprosentti75.2%
Omavaraisuusaste96.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€165,955Edellinen: €40,158
Edellisten tilikausien voitto/tappio€213,946Edellinen: €111,247
Oma pääoma€344,951Edellinen: €232,546
Velat€14,100Edellinen: €6,390
Vaihtuvat vastaavat€178,516Edellinen: €59,218
Current liabilities€14,100Edellinen: €6,390
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€163,554
2023-12-31
€203,352
2024-12-31
€217,759
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€151,152
2023-12-31
€151,951
2024-12-31
€163,721
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€120,916
2023-12-31
€121,299
2024-12-31
€131,005
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€132,374
2023-12-31
€238,936
2024-12-31
€359,051
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
96.1 %2024-12-31: 97.3 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
11.77x2024-12-31: 6.28x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
75.2 %2024-12-31: 74.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste91.3 %97.3 %96.1 %
Maksuvalmius-6.28x11.77x
Liikevoitto-%92.4 %74.7 %75.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3338283-4
ALV-tunnusFI33382834
EU-tunnusFIFPRO.3338283-4
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-01-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-01-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-01-23Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Palojärvi Pia AnniinaToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Palojärvi Ville HenrikVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Sopanen Kiri KasperiTilintarkastajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväMedipalo Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-16
Mallin pistemäärä87/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
114 verrokkia
Omavaraisuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Kannattavuus92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Maksuvalmius81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika111 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-16 22.4987/100 · v0.14
A2 → A2 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A2
2026-09-1584/100 · v0.14
A2 → A2
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A2
2026-09-1484/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
51/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Medipalo Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.