Yritysprofiili

Meditatiivi Oy

Meditatiivi Oy:n kotipaikka on Sundsberg. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-03. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €35,922 ja liikevoitto €17,541.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3263144-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3263144-8
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Sundsberg
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-02-03
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-01-24
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sumeliuksenkuja 11, 02450, Sundsberg

Henkilöt ja päätöksentekijät

Hyysalo Jenni EmiliaVarsinainen jäsen
Liisa HartelaHallitus: varajäsen

Tietoa yrityksestä Meditatiivi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Meditatiivi Oy:n sijaintipaikkakunta on Sundsberg. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-03. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €35,922 ja liikevoitto €17,541. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €35,922 sekä tilikauden tulokseksi €13,728. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +316.6%, liikevoittoprosentti +48.8% ja omavaraisuusaste +56.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys316.6%
Liikevoittoprosentti48.8%
Omavaraisuusaste56.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€22,125Edellinen: €9,348
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€854Edellinen: -€1,035
Tulos ennen veroja€17,236Edellinen: €180
Oma pääoma€12,874Edellinen: -€854
Velat€9,878Edellinen: €10,202
Vaihtuvat vastaavat€22,753Edellinen: €9,348
Current liabilities€9,878Edellinen: €10,202
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€0
2022-12-31
€8,622
2024-12-31
€35,922
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€0
2022-12-31
€271
2024-12-31
€17,541
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€0
2022-12-31
€181
2024-12-31
€13,728
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€0
2022-12-31
€9,348
2024-12-31
€22,753
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
71/100 · Nousussa
56.6 %2024-12-31: -9.1 %
MaksuvalmiusHyvä
75/100 · Nousussa
2.24x2024-12-31: 0.92x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
48.8 %2024-12-31: 3.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste--9.1 %56.6 %
Maksuvalmius-0.92x2.24x
Liikevoitto-%-3.1 %48.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3263144-8
ALV-tunnusFI32631448
EU-tunnusFIFPRO.3263144-8
KuntaSundsberg
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-01-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-02-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-02-03Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-11-05Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Hyysalo Jenni EmiliaVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Liisa HartelaHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväMeditatiivi Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-16
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
37 verrokkia
Omavaraisuus32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Kannattavuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius68%
Parempi kuin 68 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika77 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika96 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-16 20.3985/100 · v0.14
A2 → A2 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A2
2026-09-1581/100 · v0.14
A2 → A2
  • Liikevaihto: Paranee
  • Kannattavuus: Paranee
  • Vakavaraisuus: Paranee
A2
2026-09-1381/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Meditatiivi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.