Yritysprofiili

Medivallin Oy

Medivallin Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-09-13. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €343,918 ja liikevoitto €240,504.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2780465-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2780465-8
Toimiala
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2016-09-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2016-09-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Eiranranta 7, 00150, Helsinki

Tietoa yrityksestä Medivallin Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Medivallin Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2016-09-13. Toimiala on lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-30 liikevaihto oli €343,918 ja liikevoitto €240,504. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €343,918 sekä tilikauden tulokseksi €189,893. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -11.3%, liikevoittoprosentti +69.9% ja omavaraisuusaste +93.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-11.3%
Liikevoittoprosentti69.9%
Omavaraisuusaste93.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€40,929Edellinen: €39,680
Rahat ja pankkisaamiset€254,728Edellinen: €155,497
Edellisten tilikausien voitto/tappio€733,336Edellinen: €558,027
Oma pääoma€925,729Edellinen: €799,816
Velat€64,778Edellinen: €113,411
Vaihtuvat vastaavat€271,643Edellinen: €179,700
Current liabilities€29,218Edellinen: €57,621
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€387,912
2024-11-30
€343,918
2025-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€300,521
2024-11-30
€240,504
2025-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€239,289
2024-11-30
€189,893
2025-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€913,226
2024-11-30
€990,507
2025-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
93.5 %2024-11-30: 87.6 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
8.72x2024-11-30: 2.70x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
62.5 %2024-11-30: 70.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-302025-11-30
Omavaraisuusaste87.6 %93.5 %
Maksuvalmius2.70x8.72x
Liikevoitto-%70.3 %62.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2780465-8
EU-tunnusFIFPRO.2780465-8
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2016-09-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2016-09-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2016-09-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväMedivallin Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä87/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
247 verrokkia
Omavaraisuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Maksuvalmius95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika122 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika124 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-21 15.5187/100 · v0.14
A3 → A2 · +9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1478/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1478/100 · v0.13
B1 → A3 · +14 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1364/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 10 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
69/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Medivallin Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.