Yritysprofiili

Mendium Oy

Mendium Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-09-18. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-02-28 liikevaihto oli €950 ja liikevoitto -€483.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3390021-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3390021-6
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-09-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-09-14
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Nevatie 4 A, 01380, Vantaa

Tietoa yrityksestä Mendium Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Mendium Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-09-18. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-02-28 liikevaihto oli €950 ja liikevoitto -€483. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-02-28 ja osoittaa liikevaihdoksi €950 sekä tilikauden tulokseksi -€483. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -62.0%, liikevoittoprosentti -50.8% ja omavaraisuusaste +21.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-02-28

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-62.0%
Liikevoittoprosentti-50.8%
Omavaraisuusaste21.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€1,052Edellinen: €296
Edellisten tilikausien voitto/tappio€711Edellinen: €0
Oma pääoma€228Edellinen: €711
Velat€824Edellinen: €254
Vaihtuvat vastaavat€1,052Edellinen: €965
Current liabilities€824Edellinen: €254
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€2,500
2024-09-30
€950
2025-02-28
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€889
2024-09-30
-€483
2025-02-28
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€711
2024-09-30
-€483
2025-02-28
Varat -kehitys2 kautta
€965
2024-09-30
€1,052
2025-02-28

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
27/100 · Laskussa
21.7 %2024-09-30: 73.7 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
43/100 · Nousussa
1.28x2024-09-30: 1.16x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-50.8 %2024-09-30: 35.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-02-28
Omavaraisuusaste73.7 %21.7 %
Maksuvalmius1.16x1.28x
Liikevoitto-%35.5 %-50.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3390021-6
EU-tunnusFIFPRO.3390021-6
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-09-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-09-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaMendium Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-16
Mallin pistemäärä41/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
56 verrokkia
Omavaraisuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus14%
Heikompi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika36 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika49 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-09-16 22.0041/100 · v0.14
B3 → B3 · -7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-02-28).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1448/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1448/100 · v0.13
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1353/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
33/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-02-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-04.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Mendium Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.