Yritysprofiili

Mestarit Group Oy

Mestarit Group Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-02-25. Toimiala on pääkonttorien toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €305,995 ja liikevoitto €11,394.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2982069-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2982069-4
Toimiala
Pääkonttorien toiminta
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-02-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-02-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Gräsantörmä 2, 02200, Espoo

Tietoa yrityksestä Mestarit Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Mestarit Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-02-25. Toimiala on pääkonttorien toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €305,995 ja liikevoitto €11,394. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €305,995 sekä tilikauden tulokseksi €8,868. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -0.2%, liikevoittoprosentti +3.7% ja omavaraisuusaste +99.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-0.2%
Liikevoittoprosentti3.7%
Omavaraisuusaste99.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€78Edellinen: €1,555
Edellisten tilikausien voitto/tappio€46,872Edellinen: €46,872
Oma pääoma€5,558,239Edellinen: €5,549,372
Velat€53,986Edellinen: €54,490
Vaihtuvat vastaavat€24,226Edellinen: €15,861
Current liabilities€53,986Edellinen: €54,490
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€306,561
2025-03-31
€305,995
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€13,309
2025-03-31
€11,394
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€0
2025-03-31
€8,868
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€5,603,861
2025-03-31
€5,612,226
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
99.0 %2025-03-31: 99.0 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.00x2025-03-31: 0.03x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
59/100 · Laskussa
3.7 %2025-03-31: 4.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste99.0 %99.0 %
Maksuvalmius0.03x0.00x
Liikevoitto-%4.3 %3.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2982069-4
ALV-tunnusFI29820694
EU-tunnusFIFPRO.2982069-4
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-02-17Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-02-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-02-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-02-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväMestarit Group Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-09-15
Mallin pistemäärä70/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
73 verrokkia
Omavaraisuus90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Kannattavuus37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius34%
Heikompi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika91 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika161 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-15 15.2870/100 · v0.14
A3 → A3
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-aikasarjaan lisättiin uusi tilinpäätös (2026-03-31).
A3
2026-09-1470/100 · v0.14
A3 → A3
  • Liikevaihto: Vakaa
  • Kannattavuus: Vakaa
  • Vakavaraisuus: Vakaa
A3
2026-09-1470/100 · v0.13
A3 → A3
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1370/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
59/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
63/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Mestarit Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.