Yritysprofiili

MiMoHair Ab Oy

MiMoHair Ab Oy:n kotipaikka on Vaasa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-06-04. Toimiala on kampaamo- ja parturipalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €153,543 ja liikevoitto €25,761.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2269163-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2269163-1
Toimiala
Kampaamo- ja parturipalvelut
Kunta
Vaasa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2009-06-04
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2009-05-27
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vasaesplanaden 14 A 11, 65100, Vaasa

Tietoa yrityksestä MiMoHair Ab Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

MiMoHair Ab Oy:n sijaintipaikkakunta on Vaasa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-06-04. Toimiala on kampaamo- ja parturipalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €153,543 ja liikevoitto €25,761. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €153,543 sekä tilikauden tulokseksi €22,107. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +2.9%, liikevoittoprosentti +16.8% ja omavaraisuusaste +85.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-06-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys2.9%
Liikevoittoprosentti16.8%
Omavaraisuusaste85.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€2,120Edellinen: €0
Inventory€24,773Edellinen: €18,982
Rahat ja pankkisaamiset€137,441Edellinen: €124,986
Edellisten tilikausien voitto/tappio€117,286Edellinen: €99,235
Oma pääoma€141,893Edellinen: €128,586
Velat€23,847Edellinen: €23,751
Vaihtuvat vastaavat€162,916Edellinen: €149,845
Current liabilities€23,847Edellinen: €23,751
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€149,170
2024-06-30
€153,543
2025-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€42,283
2024-06-30
€25,761
2025-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€26,851
2024-06-30
€22,107
2025-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€152,337
2024-06-30
€165,740
2025-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
85.6 %2024-06-30: 84.4 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
6.80x2024-06-30: 6.06x
Liikevoitto-%Hyvä
91/100 · Laskussa
16.6 %2024-06-30: 28.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-30
Omavaraisuusaste84.4 %85.6 %
Maksuvalmius6.06x6.80x
Liikevoitto-%28.4 %16.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2269163-1
ALV-tunnusFI22691631
EU-tunnusFIFPRO.2269163-1
KuntaVaasa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2009-06-04Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2009-06-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2009-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2009-07-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-04-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväMiMoHair Ab Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä89/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
184 verrokkia
Omavaraisuus82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Kannattavuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika115 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika115 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-05 12.5289/100 · v0.14
A3 → A2 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1572/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1463/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 17 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
80/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-23

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

MiMoHair Ab Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.