Yritysprofiili

Miumani Oy

Miumani Oy:n kotipaikka on Hämeenlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-06-07. Toimiala on arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €13,037 ja liikevoitto €8,360.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3211269-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3211269-9
Toimiala
Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen
Kunta
Hämeenlinna
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-06-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-05-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kuusitie 5, 13110, Hämeenlinna

Tietoa yrityksestä Miumani Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Miumani Oy:n sijaintipaikkakunta on Hämeenlinna. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-06-07. Toimiala on arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-04-30 liikevaihto oli €13,037 ja liikevoitto €8,360. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €13,037 sekä tilikauden tulokseksi €6,642. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -41.5%, liikevoittoprosentti +64.1% ja omavaraisuusaste +3.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-04-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-41.5%
Liikevoittoprosentti64.1%
Omavaraisuusaste3.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€14,139Edellinen: €7,005
Edellisten tilikausien voitto/tappio€11,587Edellinen: €5,887
Oma pääoma€18,230Edellinen: €11,587
Velat€471,390Edellinen: €420,460
Vaihtuvat vastaavat€14,409Edellinen: €7,005
Current liabilities€57,131Edellinen: €27,638
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€22,304
2024-04-30
€13,037
2025-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€7,125
2024-04-30
€8,360
2025-04-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,700
2024-04-30
€6,642
2025-04-30
Varat -kehitys2 kautta
€432,047
2024-04-30
€489,619
2025-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
5/100 · Nousussa
3.7 %2024-04-30: 2.7 %
MaksuvalmiusHeikko
8/100 · Vakaa
0.25x2024-04-30: 0.25x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
64.1 %2024-04-30: 31.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-04-302025-04-30
Omavaraisuusaste2.7 %3.7 %
Maksuvalmius0.25x0.25x
Liikevoitto-%31.9 %64.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3211269-9
EU-tunnusFIFPRO.3211269-9
KuntaHämeenlinna
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-06-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-06-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväMiumani Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-09-28
Mallin pistemäärä52/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
191 verrokkia
Omavaraisuus27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Kannattavuus94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Maksuvalmius47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika231 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika190 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-09-28 11.0052/100 · v0.14
B1 → B2 · -11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B1 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-28
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
88/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
43/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Miumani Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.