Yritysprofiili

MM-Kivi Oy

MM-Kivi Oy:n kotipaikka on Ulvila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-01-09. Toimiala on rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €21,564 ja liikevoitto €11,203.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3108488-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3108488-4
Toimiala
Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
Kunta
Ulvila
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-01-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-01-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Päivöläntie 1, 28400, Ulvila

Tietoa yrityksestä MM-Kivi Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

MM-Kivi Oy:n sijaintipaikkakunta on Ulvila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-01-09. Toimiala on rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €21,564 ja liikevoitto €11,203. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €21,564 sekä tilikauden tulokseksi €8,888. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +589.8%, liikevoittoprosentti +52.0% ja omavaraisuusaste +1.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys589.8%
Liikevoittoprosentti52.0%
Omavaraisuusaste1.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€990Edellinen: €10,144
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€30,406Edellinen: -€28,033
Oma pääoma€3,482Edellinen: -€8,664
Velat€215,877Edellinen: €255,158
Vaihtuvat vastaavat€990Edellinen: €20,494
Current liabilities€19,938Edellinen: €14,218
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€12,625
2022-12-31
€3,126
2024-12-31
€21,564
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€3,385
2022-12-31
-€2,486
2024-12-31
€11,203
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€1,555
2022-12-31
-€5,631
2024-12-31
€8,888
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€218,495
2022-12-31
€246,494
2024-12-31
€219,360
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
2/100 · Nousussa
1.6 %2024-12-31: -3.5 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Laskussa
0.05x2024-12-31: 0.71x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
52.0 %2024-12-31: -79.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste2.1 %-3.5 %1.6 %
Maksuvalmius1.73x0.71x0.05x
Liikevoitto-%26.8 %-79.5 %52.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3108488-4
ALV-tunnusFI31084884
EU-tunnusFIFPRO.3108488-4
KuntaUlvila
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-01-02Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-01-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-01-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-01-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväMM-Kivi Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-02
Mallin pistemäärä56/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
65 verrokkia
Omavaraisuus17%
Heikompi kuin 83 % verrokeista
Kannattavuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Maksuvalmius45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika72 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika91 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-10-02 14.0756/100 · v0.14
B2 → B2 · -2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1558/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1457/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-02
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
53/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
63/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-13

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

MM-Kivi Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.