Yritysprofiili

MMA-Kiinteistöt Oy

MMA-Kiinteistöt Oy:n kotipaikka on Kaarina. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-04-27. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €115,760 ja liikevoitto €422,614.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2112123-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2112123-1
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Kaarina
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2007-04-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2007-04-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lakimiehenkatu 1, 20780, Kaarina

Postiosoite: Mörtvikintie 5, 21660, Nauvo

Tietoa yrityksestä MMA-Kiinteistöt Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

MMA-Kiinteistöt Oy:n sijaintipaikkakunta on Kaarina. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-04-27. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €115,760 ja liikevoitto €422,614. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €115,760 sekä tilikauden tulokseksi €328,755. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -43.8%, liikevoittoprosentti +365.1% ja omavaraisuusaste +91.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-43.8%
Liikevoittoprosentti365.1%
Omavaraisuusaste91.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€464,483Edellinen: €5,605
Rahat ja pankkisaamiset€69,414Edellinen: €6,644
Advances received€0Edellinen: €10,000
Edellisten tilikausien voitto/tappio€870,263Edellinen: €934,408
Oma pääoma€1,214,018Edellinen: €963,101
Velat€107,271Edellinen: €873,287
Vaihtuvat vastaavat€121,034Edellinen: €41,959
Current liabilities€107,271Edellinen: €296,890
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€205,963
2024-12-31
€115,760
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€36,320
2024-12-31
€422,614
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€13,693
2024-12-31
€328,755
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,836,388
2024-12-31
€1,321,289
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
91.9 %2024-12-31: 52.7 %
MaksuvalmiusVälttävä
22/100 · Nousussa
0.65x2024-12-31: 0.02x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
72.8 %2024-12-31: 17.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste52.7 %91.9 %
Maksuvalmius0.02x0.65x
Liikevoitto-%17.2 %72.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2112123-1
ALV-tunnusFI21121231
EU-tunnusFIFPRO.2112123-1
KuntaKaarina
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2007-04-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2007-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2012-01-27Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväMMA-Kiinteistöt Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä77/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
157 verrokkia
Omavaraisuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Kannattavuus99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Maksuvalmius66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu3%
Heikompi kuin 97 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika114 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika153 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1877/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-10-02 12.4077/100 · v0.14
A3 → A3 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1572/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1463/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 19 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

25 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

MMA-Kiinteistöt Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.