Yritysprofiili

Mmiisas Oy

Mmiisas Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-11-20. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €249,407 ja liikevoitto €145,954.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3099850-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3099850-2
Toimiala
Muu mainostoimistojen toiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-11-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-11-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Arkadiankatu 19 C 36, 00100, Helsinki

Tietoa yrityksestä Mmiisas Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Mmiisas Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-11-20. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €249,407 ja liikevoitto €145,954. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €249,407 sekä tilikauden tulokseksi €116,445. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -21.5%, liikevoittoprosentti +58.5% ja omavaraisuusaste +95.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-21.5%
Liikevoittoprosentti58.5%
Omavaraisuusaste95.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€4,800Edellinen: €4,800
Rahat ja pankkisaamiset€544,607Edellinen: €538,001
Edellisten tilikausien voitto/tappio€510,987Edellinen: €401,297
Oma pääoma€627,432Edellinen: €577,187
Velat€30,678Edellinen: €17,027
Vaihtuvat vastaavat€651,151Edellinen: €588,428
Current liabilities€30,678Edellinen: €17,027
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€317,771
2024-12-31
€249,407
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€219,854
2024-12-31
€145,954
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€175,891
2024-12-31
€116,445
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€594,214
2024-12-31
€658,111
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
95.3 %2024-12-31: 97.1 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
17.75x2024-12-31: 31.60x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
57.4 %2024-12-31: 68.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste97.1 %95.3 %
Maksuvalmius31.60x17.75x
Liikevoitto-%68.2 %57.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3099850-2
ALV-tunnusFI30998502
EU-tunnusFIFPRO.3099850-2
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-11-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-11-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-11-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2020-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväMmiisas Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-28
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
462 verrokkia
Omavaraisuus92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Kannattavuus96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Maksuvalmius96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika73 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika89 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-28 00.5280/100 · v0.14
B1 → A2 · +16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1564/100 · v0.14
B2 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-28
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
66/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-27.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Mmiisas Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.