Yritysprofiili

Monnarin Murkinat Oy

Monnarin Murkinat Oy:n kotipaikka on Kurikka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-10-07. Toimiala on baarit ja muu alkoholijuomien tarjoilu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €55,877 ja liikevoitto €8,076.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3316008-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3316008-6
Toimiala
Baarit ja muu alkoholijuomien tarjoilu
Kunta
Kurikka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-10-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-10-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Saumantie 27 B 7, 61300, Kurikka

Tietoa yrityksestä Monnarin Murkinat Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Monnarin Murkinat Oy:n sijaintipaikkakunta on Kurikka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-10-07. Toimiala on baarit ja muu alkoholijuomien tarjoilu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €55,877 ja liikevoitto €8,076. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €55,877 sekä tilikauden tulokseksi €6,189. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +2.5%, liikevoittoprosentti +14.5% ja omavaraisuusaste -420.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys2.5%
Liikevoittoprosentti14.5%
Omavaraisuusaste-420.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€0Edellinen: €47
Rahat ja pankkisaamiset€523Edellinen: €2,206
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€22,615Edellinen: -€21,116
Oma pääoma-€16,426Edellinen: -€22,615
Velat€20,337Edellinen: €29,799
Vaihtuvat vastaavat€3,911Edellinen: €7,184
Current liabilities€11,230Edellinen: €15,445
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€56,152
2024-06-30
€54,537
2025-06-30
€55,877
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€7,287
2024-06-30
€2,543
2025-06-30
€8,076
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€9,631
2024-06-30
-€1,499
2025-06-30
€6,189
2026-06-30
Varat -kehitys3 kautta
€6,852
2024-06-30
€7,184
2025-06-30
€3,911
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-420.0 %2025-06-30: -314.8 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Laskussa
0.05x2025-06-30: 0.15x
Liikevoitto-%Hyvä
86/100 · Nousussa
14.4 %2025-06-30: 4.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste-308.2 %-314.8 %-420.0 %
Maksuvalmius0.21x0.15x0.05x
Liikevoitto-%-13.0 %4.7 %14.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3316008-6
ALV-tunnusFI33160086
EU-tunnusFIFPRO.3316008-6
KuntaKurikka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-10-03Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-10-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-10-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-10-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiMonnarin Murkinat Oy
Luokitus ennallaanC · uusi analyysi 2026-11-01
Mallin pistemäärä36/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
105 verrokkia
Omavaraisuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Kannattavuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika120 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika96 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
C
2026-11-0136/100 · v0.15
C → C
C
2026-10-31 21.2736/100 · v0.15
C → C · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
C
2026-10-1732/100 · v0.15
C → C
C
2026-09-28 02.3232/100 · v0.14
C → C · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-01
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
28.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Monnarin Murkinat Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.