Muovilami Oy
Muovilami Oy:n kotipaikka on Ähtäri. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1967-02-10. Toimiala on rakennusmuovien valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €6,342,332 ja liikevoitto €926,614.
Perustiedot
Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.
- Y-tunnus
- 0184569-7
- Toimiala
- Rakennusmuovien valmistus
- Kunta
- Ähtäri
- Yritysmuoto
- Osakeyhtiö
- Perustamispäivä
- 1967-02-10
- Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
- 1978-03-15
- Yritystila
- Voimassa
- Profiilin omistajuus
- Lunastamaton yritysprofiili
Yhteystiedot ja sijainti
Käyntiosoite: YRITTÄJÄNTIE 5, 63700, Ähtäri
Puhelin: +358207281828Lähdehavainto
Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto
Verkkosivu: https://www.lamidoors.comLähdehavainto
Verkkolaskuosoite: 003701845697 · Välittäjä: MaventaLähde: yrityksen verkkosivu
X-profiili: https://x.com/LamiDoorsLähde: yrityksen verkkosivu
Facebook-profiili: https://www.facebook.com/lamidoorsLähde: yrityksen verkkosivu
Henkilöt ja päätöksentekijät
Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu
Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu
Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu
Tietoa yrityksestä Muovilami Oy
Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.
Muovilami Oy:n sijaintipaikkakunta on Ähtäri. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1967-02-10. Toimiala on rakennusmuovien valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €6,342,332 ja liikevoitto €926,614. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €6,342,332 sekä tilikauden tulokseksi €775,720. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1.7%, liikevoittoprosentti +14.4% ja omavaraisuusaste ei saatavilla.
Laaja toimialakuvaus
Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.
Yhtiön toimialana on erilaisten muovi- ja metallituotteiden ja niiden varusteiden valmistus, tukku- ja vähittäiskauppa sekä vienti ja tuonti. Yhtiö voi omistaa ja hallita kiinteää omaisuutta ja arvopapereita sekä käydä arvopaperikauppaa. Yhtiön toimialana on myös toimia holdingyhtiönä ja omistaa ja hallita konserniyhtiöiden osakkeita sekä hoitaa konserniyhtiöiden talous- ja rahoitusasioita.
Talouden kohokohdat
Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.
2025-12-31
Muut talousluvut
Yrityksen talouslukuja eri vuosilta.
| Avainluku | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | - | 6 342 332 € | 6 234 221 € | 5 870 999 € | 5 700 082 € | 5 878 610 € | - | - | - | - | - |
| Liikevaihdon kehitys | - | 1,7 % | 6,2 % | 3 % | −3 % | 27,6 % | - | - | - | - | - |
| Liikevoitto | - | 926 614 € | 1 075 184 € | 763 295 € | 732 011 € | 1 018 186 € | - | - | - | - | - |
| EBIT | - | 14,4 % | 16,9 % | 12,9 % | 12,5 % | 16,9 % | - | - | - | - | - |
| Tilikauden tulos | - | 775 720 € | 911 409 € | 654 138 € | 624 200 € | 883 178 € | - | - | - | - | - |
| Verotettava tulo | - | - | 1 139 625 € | 777 100 € | 780 666 € | 1 092 917 € | 822 959 € | 1 103 528 € | 986 228 € | 800 969 € | 829 131 € |
| Tulovero | - | - | 229 359 € | 156 875 € | 157 675 € | 221 399 € | 167 258 € | 223 706 € | 200 042 € | 162 767 € | 168 421 € |
| Tulo verojen jälkeen | - | - | 910 266 € | 620 226 € | 622 991 € | 871 518 € | 655 700 € | 879 823 € | 786 186 € | 638 202 € | 660 710 € |
| Tulos ennen veroja | - | - | - | 809 558 € | 780 333 € | 1 101 761 € | - | - | - | - | - |
| Tase yhteensä | - | 5 770 059 € | 5 884 346 € | 5 409 659 € | 5 437 226 € | 5 869 992 € | - | - | - | - | - |
| Henkilöstö | 39 | 12 | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
Tunnusluvut
Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Lähdehavainto.
| Tunnusluku | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omavaraisuusaste | - | - | - | - | - |
| Maksuvalmius | - | - | - | - | - |
| Liikevoitto-% | 16.9 % | 12.5 % | 12.9 % | 16.9 % | 14.4 % |
Rekisteritila ja tunnisteet
Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.
Vastuuhenkilöt
Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.
Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.
Luottoluokitus
Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.
BUSINESS.fi Luottoluokitus
Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali
- Aktiivinen rekisteritila
- Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
- Pitkä rekisterihistoria
- Toimialan kohonnut häiriöriski
- Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä
Luokitus perustuu rekisteri-, toimiala- ja alueellisiin tietoihin, koska Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä.
Riskikonteksti
Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.
Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.
Yrityksellä on noin 59 vuotta rekisterijatkuvuutta.
Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.
Tapahtumat & uutiset
Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.
Rekisteriaikajana
Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.
Profiilin lähde ja omistajuus
Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia
Muovilami Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.