Yritysprofiili

Mutkamusic Oy

Mutkamusic Oy:n kotipaikka on Orimattila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1983-06-16. Toimiala on kulttuurialan ohjelmatoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €42,543 ja liikevoitto -€8,603.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0524874-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0524874-2
Toimiala
Kulttuurialan ohjelmatoimistojen toiminta
Kunta
Orimattila
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1983-06-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1983-10-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: LINNUSTONTIE 5, 16300, Orimattila

Puhelin: +358500416900Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.mutkattomat.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Jantunen Erkki EnsioVarsinainen jäsen
Larmia Irja MarittaVarajäsen

Tietoa yrityksestä Mutkamusic Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Mutkamusic Oy:n sijaintipaikkakunta on Orimattila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1983-06-16. Toimiala on kulttuurialan ohjelmatoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €42,543 ja liikevoitto -€8,603. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €42,543 sekä tilikauden tulokseksi -€7,483. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -11.2%, liikevoittoprosentti -19.2% ja omavaraisuusaste +24.0%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Soran, hiekan, murskeen yms. myynti, kuljetusliikkeen harjoittaminen, maanrakennusurakointi sekä em. aloihin liittyvien korjaus-, huolto- ja asennustöiden suorittaminen, musiikin tekeminen, tuottaminen, kustantaminen, esittäminen sekä esiintymistilaisuuksien välittäminen, äänentoistopalvelu ja laitevuokraus sekä julkaisujen tekeminen, tuottaminen ja kustantaminen.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2026-04-30

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeLähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-11.2%
Liikevoittoprosentti-19.2%
Omavaraisuusaste24.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja-€7,483Edellinen: Ei vertailuarvoa
Henkilöstö1Edellinen: 1
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€37,000
2021-12-31
€36,800
2022-04-30
€38,694
2023-04-30
€40,315
2024-04-30
€47,907
2025-04-30
€42,543
2026-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
-€7,000
2021-12-31
-€7,158
2022-04-30
-€6,633
2023-04-30
-€4,120
2024-04-30
-€2,561
2025-04-30
-€8,603
2026-04-30
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
-€8,000
2021-12-31
-€8,242
2022-04-30
-€8,687
2023-04-30
-€5,929
2024-04-30
-€1,841
2025-04-30
-€7,483
2026-04-30
Varat -kehitys6 kautta
€118,000
2021-12-31
€117,055
2022-04-30
€98,277
2023-04-30
€88,625
2024-04-30
€84,497
2025-04-30
€78,315
2026-04-30

Muut talousluvut

Yrityksen talouslukuja eri vuosilta.

Liikevaihto 202642 543 €
Tilikauden tulos 2026−7 483 €
Tase yhteensä 202678 315 €
Avainluku202620252024202320222021
Liikevaihto42 543 €47 907 €40 315 €38 694 €36 800 €37 000 €
Liikevaihdon kehitys−11,2 %18,8 %4,2 %5,2 %−56,1 %-
Liikevoitto−8 603 €−2 561 €−4 120 €−6 633 €−7 158 €−7 000 €
EBIT−19,2 %−20,9 %−6,3 %−10 %−17,9 %−18,9 %
Tilikauden tulos−7 483 €−1 841 €−5 929 €−8 687 €−8 242 €−8 000 €
Tulos ennen veroja−7 483 €-−5 929 €−8 687 €−8 242 €-
Omavaraisuusaste24 %24,1 %32,9 %37,1 %42,9 %47,5 %
Tase yhteensä78 315 €84 497 €88 625 €98 277 €117 055 €118 000 €
Henkilöstö11111-

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Lähdehavainto.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Laskussa
24.0 %2025-04-30: 24.1 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2025-04-30: 7.78x
Liikevoitto-%Heikko
2/100 · Nousussa
-19.2 %2025-04-30: -20.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-04-302023-04-302024-04-302025-04-302026-04-30
Omavaraisuusaste47.5 %42.9 %37.1 %32.9 %24.1 %24.0 %
Maksuvalmius9.73x17.40x15.80x12.50x7.78x-
Liikevoitto-%-18.9 %-17.9 %-10.0 %-6.3 %-20.9 %-19.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0524874-2
ALV-tunnusFI05248742
EU-tunnusFIFPRO.0524874-2
KuntaOrimattila
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1983-06-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1983-10-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1993-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
1999-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Jantunen Erkki EnsioVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Larmia Irja MarittaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväMutkamusic Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-20
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuRekisteri- ja tilastopohjainen näyttöRekisteri- ja tilastopohjainen
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
A3
2026-10-2072/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-10-1472/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Rekisteri- ja tilastopohjainen

Luokitus perustuu rekisteri-, toimiala- ja alueellisiin tietoihin, koska Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
67/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 43 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
85/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-07-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Mutkamusic Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.