Yritysprofiili

Muutosavain Oy

Muutosavain Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-25. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €56,019 ja liikevoitto €12,771.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3440520-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3440520-9
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-04-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-04-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Ranta-Tampellan katu 12 A 6, 33180, Tampere

Puhelin: +358408277830Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.palautesankari.fiLähdehavainto

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/palautesankariLähde: yrityksen verkkosivu

Linkedin-profiili: https://www.linkedin.com/company/palautesankariLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Herrainsilta Juha HenrikToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Muutosavain Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Muutosavain Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-25. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €56,019 ja liikevoitto €12,771. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €56,019 sekä tilikauden tulokseksi €8,688. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +580.9%, liikevoittoprosentti +22.8% ja omavaraisuusaste +10.8%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on liikkeenjohdon konsultointi, sijoitustoiminta, asuntojen vuokraus ja muu laillinen liiketoiminta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys580.9%
Liikevoittoprosentti22.8%
Omavaraisuusaste10.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€10,978Edellinen: €470
Henkilöstö12Edellinen: Ei vertailuarvoa
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€8,227
2024-12-31
€56,019
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€471
2024-12-31
€12,771
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€470
2024-12-31
€8,688
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€9,306
2024-12-31
€85,220
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHeikko
13/100 · Nousussa
10.8 %2024-12-31: 5.1 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-12-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
22.8 %2024-12-31: 5.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste5.1 %10.8 %
Maksuvalmius--
Liikevoitto-%5.7 %22.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3440520-9
ALV-tunnusFI34405209
EU-tunnusFIFPRO.3440520-9
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-04-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-04-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-05-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-09-18Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Herrainsilta Juha HenrikToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Herrainsilta Satu Marja HanneleVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaMuutosavain Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
133 verrokkia
Omavaraisuus26%
Heikompi kuin 74 % verrokeista
Kannattavuus70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
B1
2026-10-1761/100 · v0.15
B1 → B1 · +1 pistettä
  • Näytön laatu: Vahva talousnäyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
  • Riskitekijä poistui: Korkea taseen velkavipu.
B1
2026-09-2660/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
41/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-23

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-23.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Muutosavain Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.