Yritysprofiili

MycoGrove Oy

MycoGrove Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-08-08. Toimiala on marjojen, pähkinöiden ja muiden puissa ja pensaissa kasvavien hedelmien viljely. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €3,091 ja liikevoitto €931.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3466905-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3466905-2
Toimiala
Marjojen, pähkinöiden ja muiden puissa ja pensaissa kasvavien hedelmien viljely
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-08-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-08-06
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Maitikkapolku 10 D 32, 01300, Vantaa

Verkkosivu: https://mycogrove.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Kytömäki Jimi Jesse TapioToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä MycoGrove Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

MycoGrove Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-08-08. Toimiala on marjojen, pähkinöiden ja muiden puissa ja pensaissa kasvavien hedelmien viljely. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €3,091 ja liikevoitto €931. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €3,091 sekä tilikauden tulokseksi €930. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1666.8%, liikevoittoprosentti +30.1% ja omavaraisuusaste +106.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1666.8%
Liikevoittoprosentti30.1%
Omavaraisuusaste106.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Tulos ennen veroja€930Edellinen: €134
Henkilöstö1Edellinen: Ei vertailuarvoa
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€175
2024-12-31
€3,091
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€135
2024-12-31
€931
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€107
2024-12-31
€930
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€175
2024-12-31
€1,022
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
106.1 %2024-12-31: 61.5 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-12-31: Ei saatavilla
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
30.1 %2024-12-31: 76.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste61.5 %106.1 %
Maksuvalmius--
Liikevoitto-%76.9 %30.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3466905-2
EU-tunnusFIFPRO.3466905-2
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-08-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-08-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Kytömäki Jimi Jesse TapioToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Kytömäki Jimi Jesse TapioVarsinainen jäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Karilinna Sini AnetteVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväMycoGrove Oy
Mallin pistemäärä81/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
107 verrokkia
Omavaraisuus97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Kannattavuus90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-07
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
33/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
7.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-17

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

MycoGrove Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.