Yritysprofiili

MyHiMO Oy

MyHiMO Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-05-15. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-07-31 liikevaihto oli €167,396 ja liikevoitto -€26,777.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3133629-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3133629-5
Toimiala
Muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-05-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-04-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lönnrotinkatu 28 A, 00180, Helsinki

Puhelin: +358505702195Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.myhimo.fiLähdehavainto

Instagram-profiili: https://www.instagram.com/himostudioLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/HiMOstudiohelsinkiLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Pihlman SvetlanaToimitusjohtaja
Anniina Rönkäyrittäjä
Vilna Kokkinenyrittäjä

Tietoa yrityksestä MyHiMO Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

MyHiMO Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-05-15. Toimiala on muu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-07-31 liikevaihto oli €167,396 ja liikevoitto -€26,777. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-07-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €167,396 sekä tilikauden tulokseksi -€26,847. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -11.5%, liikevoittoprosentti -16.0% ja omavaraisuusaste -43.7%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Tanssistudio. Treenistudio. Tanssikurssit. Polttaritoiminta. Tanssi- ja liikuntatoiminta. Harrastustoiminnan ohjaus.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-07-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-11.5%
Liikevoittoprosentti-16.0%
Omavaraisuusaste-43.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€3,812Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€18,665Edellinen: €38,953
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,525Edellinen: -€4,564
Oma pääoma-€18,322Edellinen: €8,525
Velat€60,258Edellinen: €39,726
Vaihtuvat vastaavat€41,937Edellinen: €48,251
Current liabilities€60,258Edellinen: €39,726
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€149,266
2021-07-31
€147,259
2022-07-31
€156,564
2023-07-31
€180,787
2024-07-31
€189,231
2025-07-31
€167,396
2026-07-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
-€13,251
2021-07-31
€3,705
2022-07-31
-€18,706
2023-07-31
€27,233
2024-07-31
€7,240
2025-07-31
-€26,777
2026-07-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
-€13,387
2021-07-31
€3,999
2022-07-31
-€18,729
2023-07-31
€23,553
2024-07-31
€9,089
2025-07-31
-€26,847
2026-07-31
Varat -kehitys4 kautta
€28,879
2023-07-31
€26,723
2024-07-31
€48,251
2025-07-31
€41,937
2026-07-31

Muut talousluvut

Muita yrityksen talouslukuja PRH:n tilinpäätöstietojen lisäksi.

Avainluku202620252024202320222021
Liikevaihto-189 230 €180 786 €156 564 €147 259 €149 266 €
Liikevaihdon kehitys-4,7 %15,5 %6,3 %−1,3 %-
Liikevoitto-7 240 €27 233 €−18 706 €3 705 €−13 251 €
EBIT-3,8 %15,1 %−12 %2,3 %−8 %
Tilikauden tulos-9 089 €23 553 €−18 729 €3 999 €−13 387 €
Tulos ennen veroja-7 234 €27 153 €−18 729 €3 999 €−13 387 €
Omavaraisuusaste-17,7 %−2,1 %−83,5 %--
Tase yhteensä-48 251 €26 723 €28 879 €--
Henkilöstö3351--

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-43.7 %2025-07-31: 17.7 %
MaksuvalmiusHeikko
10/100 · Laskussa
0.31x2025-07-31: 0.98x
Liikevoitto-%Heikko
11/100 · Laskussa
-15.6 %2025-07-31: 3.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-07-312022-07-312023-07-312024-07-312025-07-312026-07-31
Omavaraisuusaste---83.5 %-2.1 %17.7 %-43.7 %
Maksuvalmius---0.59x0.98x0.31x
Liikevoitto-%-8.0 %2.3 %-11.9 %15.1 %3.8 %-15.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3133629-5
ALV-tunnusFI31336295
EU-tunnusFIFPRO.3133629-5
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-04-30Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2020-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-05-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-05-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Pihlman SvetlanaToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Anniina RönkäyrittäjäLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Vilna KokkinenyrittäjäLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Nilsson GalinaVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Pestova NataliaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiMyHiMO Oy
Luokitus ennallaanD · uusi analyysi 2026-11-03
Mallin pistemäärä21/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1038 verrokkia
Omavaraisuus7%
Heikompi kuin 93 % verrokeista
Kannattavuus7%
Heikompi kuin 93 % verrokeista
Maksuvalmius53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika74 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
D
2026-11-0321/100 · v0.15
D → D
D
2026-11-01 11.2321/100 · v0.15
B2 → D · -38 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-07-31).
B2
2026-10-1859/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-25 04.2959/100 · v0.14
B1 → B2 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-07-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-03
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
55/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
61/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
25.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.7.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-07-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

12 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-23

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-07-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

MyHiMO Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.