Yritysprofiili

Naantalin Puurak Oy

Naantalin Puurak Oy:n kotipaikka on Naantali. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-01-25. Toimiala on muu rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden ja lasin erikoistunut vähittäiskauppa.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2089068-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2089068-8
Toimiala
Muu rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden ja lasin erikoistunut vähittäiskauppa
Kunta
Naantali
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2007-01-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2007-01-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Virvenrinne 7, 21100, Naantali

Tietoa yrityksestä Naantalin Puurak Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Naantalin Puurak Oy:n sijaintipaikkakunta on Naantali. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2007-01-25. Toimiala on muu rautakauppatavaran, rakennustarvikkeiden ja lasin erikoistunut vähittäiskauppa. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli ei saatavilla, liikevoittoprosentti ei saatavilla ja omavaraisuusaste +99.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Omavaraisuusaste99.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€0Edellinen: €519,781
Rahat ja pankkisaamiset€759,144Edellinen: €451,907
Edellisten tilikausien voitto/tappio€821,480Edellinen: €1,065,434
Oma pääoma€781,563Edellinen: €941,480
Velat€1,630Edellinen: €173,588
Vaihtuvat vastaavat€774,231Edellinen: €1,094,154
Current liabilities€1,630Edellinen: €173,588
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€146,543
2023-12-31
-€148,269
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€143,954
2023-12-31
-€143,954
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,115,068
2023-12-31
€783,192
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
99.8 %2023-12-31: 84.4 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
465.85x2023-12-31: 5.60x
Liikevoitto-%Ei arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2023-12-31: -5.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste84.4 %99.8 %
Maksuvalmius5.60x465.85x
Liikevoitto-%-5.7 %-

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2089068-8
ALV-tunnusFI20890688
EU-tunnusFIFPRO.2089068-8
KuntaNaantali
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2007-01-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2007-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2007-02-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2007-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2007-02-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväNaantalin Puurak Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä73/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoEi riittävästi historiaa
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
169 verrokkia
Omavaraisuus98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Maksuvalmius100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika127 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Samanaikainen elpyminen 2 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1773/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-23 15.4273/100 · v0.14
B1 → A3 · +11 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1358/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
39/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 19 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-09

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Naantalin Puurak Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.