Yritysprofiili

Naklert Holding Oy

Naklert Holding Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-06-30. Toimiala on holdingyhtiöiden toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €480,000 ja liikevoitto €322,973.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3296119-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3296119-9
Toimiala
Holdingyhtiöiden toiminta
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-06-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-06-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kehävuorenkuja 14 B, 01690, Vantaa

Tietoa yrityksestä Naklert Holding Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Naklert Holding Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-06-30. Toimiala on holdingyhtiöiden toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €480,000 ja liikevoitto €322,973. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €480,000 sekä tilikauden tulokseksi €389,776. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +6.7%, liikevoittoprosentti +67.3% ja omavaraisuusaste +93.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys6.7%
Liikevoittoprosentti67.3%
Omavaraisuusaste93.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€77,359Edellinen: €67,296
Edellisten tilikausien voitto/tappio€708,241Edellinen: €372,228
Oma pääoma€1,098,016Edellinen: €769,827
Velat€80,387Edellinen: €398,569
Vaihtuvat vastaavat€237,003Edellinen: €217,995
Current liabilities€62,887Edellinen: €311,069
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€450,000
2025-03-31
€480,000
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€304,175
2025-03-31
€322,973
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€397,598
2025-03-31
€389,776
2026-03-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,168,395
2025-03-31
€1,178,403
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
93.2 %2025-03-31: 65.9 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
41/100 · Nousussa
1.23x2025-03-31: 0.22x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
67.3 %2025-03-31: 67.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste65.9 %93.2 %
Maksuvalmius0.22x1.23x
Liikevoitto-%67.6 %67.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3296119-9
ALV-tunnusFI32961199
EU-tunnusFIFPRO.3296119-9
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-06-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-07-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-09-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväNaklert Holding Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä81/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
80 verrokkia
Omavaraisuus71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Maksuvalmius45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika149 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika161 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 2 talouden osa-alueella
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1781/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-20 02.3281/100 · v0.14
B2 → A2 · +22 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1459/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1459/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
80/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
49/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Naklert Holding Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.