Yritysprofiili

Nättiaho Oy

Nättiaho Oy:n kotipaikka on Kaarina. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-04-26. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €100,538 ja liikevoitto €27,221.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3359431-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3359431-9
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Kaarina
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-04-26
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-04-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Virtakoskenkatu 6 as. 2, 20780, Kaarina

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Nättiaho Kimmo OlaviVarsinainen jäsen
Nina NättiahoHallitus: varajäsen
Tuomo ImponenTilintarkastaja

Tietoa yrityksestä Nättiaho Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Nättiaho Oy:n sijaintipaikkakunta on Kaarina. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-04-26. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €100,538 ja liikevoitto €27,221. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €100,538 sekä tilikauden tulokseksi €32,117. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +41.8%, liikevoittoprosentti +27.1% ja omavaraisuusaste +82.1%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimialana on liikkeenjohdon konsultointi ja kaikki muu laillinen liiketoiminta Yhtiö voi omistaa ja hallita kiinteistöjä ja arvopapereita sekä käydä arvopaperikauppaa.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys41.8%
Liikevoittoprosentti27.1%
Omavaraisuusaste82.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€58,249Edellinen: €26,451
Edellisten tilikausien voitto/tappio€45,089Edellinen: €18,816
Tulos ennen veroja€37,600Edellinen: Ei vertailuarvoa
Oma pääoma€77,206Edellinen: €49,009
Velat€16,847Edellinen: €10,205
Vaihtuvat vastaavat€58,291Edellinen: €26,451
Current liabilities€16,847Edellinen: €10,205
Henkilöstö1Edellinen: Ei vertailuarvoa
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€70,913
2024-02-29
€78,138
2024-12-31
€100,538
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€23,569
2024-02-29
€26,552
2024-12-31
€27,221
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€18,815
2024-02-29
€30,193
2024-12-31
€32,117
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€28,296
2024-02-29
€59,213
2024-12-31
€94,053
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
82.1 %2024-12-31: 82.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.46x2024-12-31: 2.59x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
27.1 %2024-12-31: 34.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-02-292024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste66.5 %82.8 %82.1 %
Maksuvalmius-2.59x3.46x
Liikevoitto-%33.2 %34.0 %27.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3359431-9
ALV-tunnusFI33594319
EU-tunnusFIFPRO.3359431-9
KuntaKaarina
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-04-19Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-04-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-04-26Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-04-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Nättiaho Kimmo OlaviVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Nina NättiahoHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Tuomo ImponenTilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväNättiaho Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-10-16
Mallin pistemäärä83/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
112 verrokkia
Omavaraisuus64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Kannattavuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika63 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika122 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-16 08.4983/100 · v0.14
A3 → A2 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1479/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1479/100 · v0.13
A3 → A3
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A3
2026-09-1379/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-16
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Nättiaho Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.