Yritysprofiili

Nenakkin Oy

Nenakkin Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-09-06. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €196,448 ja liikevoitto €48,236.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2421823-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2421823-1
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-09-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-08-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lintukallionperä 40, 33680, Tampere

Tietoa yrityksestä Nenakkin Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Nenakkin Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-09-06. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €196,448 ja liikevoitto €48,236. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €196,448 sekä tilikauden tulokseksi €35,219. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +384.9%, liikevoittoprosentti +24.6% ja omavaraisuusaste +60.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys384.9%
Liikevoittoprosentti24.6%
Omavaraisuusaste60.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€143,327Edellinen: €187,952
Edellisten tilikausien voitto/tappio€477,407Edellinen: €447,515
Oma pääoma€530,922Edellinen: €494,598
Velat€345,360Edellinen: €274,655
Vaihtuvat vastaavat€161,947Edellinen: €242,079
Current liabilities€206,318Edellinen: €202,655
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€40,516
2024-12-31
€196,448
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,875
2024-12-31
€48,236
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,386
2024-12-31
€35,219
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€769,253
2024-12-31
€876,281
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
76/100 · Laskussa
60.6 %2024-12-31: 64.3 %
MaksuvalmiusVälttävä
23/100 · Laskussa
0.69x2024-12-31: 0.93x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
24.6 %2024-12-31: 4.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste64.3 %60.6 %
Maksuvalmius0.93x0.69x
Liikevoitto-%4.6 %24.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2421823-1
ALV-tunnusFI24218231
EU-tunnusFIFPRO.2421823-1
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-08-08Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-08-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-09-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2011-09-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväNenakkin Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-10-01
Mallin pistemäärä85/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
110 verrokkia
Omavaraisuus62%
Parempi kuin 62 % verrokeista
Kannattavuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika84 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika101 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-01 02.5185/100 · v0.14
A3 → A2 · +13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1572/100 · v0.14
B1 → A3 · +8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1464/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-01
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

26 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-30.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Nenakkin Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.