Yritysprofiili

Nenosek Oy

Nenosek Oy:n kotipaikka on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-25. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €254,869 ja liikevoitto -€22,812.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3193163-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3193163-3
Toimiala
Ruokaravintolat
Kunta
Lahti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-02-25
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-02-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Upseerikerhonkatu 3, 15700, Lahti

Tietoa yrityksestä Nenosek Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Nenosek Oy:n sijaintipaikkakunta on Lahti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-02-25. Toimiala on ruokaravintolat. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €254,869 ja liikevoitto -€22,812. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €254,869 sekä tilikauden tulokseksi -€22,857. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -6.8%, liikevoittoprosentti -9.0% ja omavaraisuusaste +56.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty5
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-6.8%
Liikevoittoprosentti-9.0%
Omavaraisuusaste56.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €706
Inventory€1,003Edellinen: €1,156
Rahat ja pankkisaamiset€11,787Edellinen: €27,903
Edellisten tilikausien voitto/tappio€36,572Edellinen: €51,126
Oma pääoma€13,715Edellinen: €39,751
Velat€10,698Edellinen: €4,677
Vaihtuvat vastaavat€23,293Edellinen: €42,436
Current liabilities€10,698Edellinen: €4,677
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€182,745
2022-03-31
€208,441
2023-03-31
€246,595
2024-03-31
€273,605
2025-03-31
€254,869
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€15,671
2022-03-31
€44,673
2023-03-31
€16,447
2024-03-31
-€11,519
2025-03-31
-€22,812
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€11,946
2022-03-31
€35,583
2023-03-31
€11,843
2024-03-31
-€11,375
2025-03-31
-€22,857
2026-03-31
Varat -kehitys5 kautta
€19,170
2022-03-31
€55,264
2023-03-31
€60,381
2024-03-31
€44,427
2025-03-31
€24,412
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
70/100 · Laskussa
56.2 %2025-03-31: 89.5 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
40/100 · Laskussa
1.20x2025-03-31: 6.21x
Liikevoitto-%Heikko
28/100 · Laskussa
-8.9 %2025-03-31: -4.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-03-312023-03-312024-03-312025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste62.3 %86.0 %92.0 %89.5 %56.2 %
Maksuvalmius1.74x4.24x4.58x6.21x1.20x
Liikevoitto-%8.6 %21.4 %6.6 %-4.2 %-8.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3193163-3
ALV-tunnusFI31931633
EU-tunnusFIFPRO.3193163-3
KuntaLahti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-02-23Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-02-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-02-25Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-02-25Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaNenosek Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-11-05
Mallin pistemäärä49/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
59 verrokkia
Omavaraisuus80%
Parempi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Maksuvalmius83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika192 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika207 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B3
2026-11-0549/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-11-02 06.4349/100 · v0.15
B1 → B3 · -14 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-03-31).
B1
2026-10-1863/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-24 21.5663/100 · v0.14
B3 → B1 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-03-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
14/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
53/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
9.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-03-31.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-07

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Nenosek Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.