Yritysprofiili

Neoteams Oy

Neoteams Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-14. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-07-31 liikevaihto oli €1,350 ja liikevoitto €889.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3233351-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3233351-2
Toimiala
Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-09-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-09-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Jalavakuja 2, 02760, Espoo

Verkkosivu: https://automata.buildersLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Neoteams Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Neoteams Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-14. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-07-31 liikevaihto oli €1,350 ja liikevoitto €889. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-07-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,350 sekä tilikauden tulokseksi €730. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -90.9%, liikevoittoprosentti +65.8% ja omavaraisuusaste -253.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-07-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-90.9%
Liikevoittoprosentti65.8%
Omavaraisuusaste-253.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€974Edellinen: €3,311
Rahat ja pankkisaamiset€1,029Edellinen: €2,034
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€3,925Edellinen: -€4,098
Oma pääoma-€3,195Edellinen: -€3,925
Velat€4,454Edellinen: €6,856
Vaihtuvat vastaavat€1,259Edellinen: €2,931
Current liabilities€4,454Edellinen: €6,856
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€14,770
2023-07-31
€1,350
2024-07-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€268
2023-07-31
€889
2024-07-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€173
2023-07-31
€730
2024-07-31
Varat -kehitys2 kautta
€2,931
2023-07-31
€1,259
2024-07-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-253.7 %2023-07-31: -133.9 %
MaksuvalmiusHeikko
8/100 · Laskussa
0.23x2023-07-31: 0.30x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
38.3 %2023-07-31: 1.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-07-312024-07-31
Omavaraisuusaste-133.9 %-253.7 %
Maksuvalmius0.30x0.23x
Liikevoitto-%1.5 %38.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3233351-2
ALV-tunnusFI32333512
EU-tunnusFIFPRO.3233351-2
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-09-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-09-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-02-15Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaNeoteams Oy
Luokitus laskiB2 → B3 · uusi analyysi 2026-09-30
Mallin pistemäärä42/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
169 verrokkia
Omavaraisuus3%
Heikompi kuin 97 % verrokeista
Kannattavuus91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Maksuvalmius43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika45 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika67 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-30 06.2542/100 · v0.14
B2 → B3 · -13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-07-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1555/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1453/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-30
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-11-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-07-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-18.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Neoteams Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.