Yritysprofiili

NerdyNet Oy

NerdyNet Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-07-09. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,010,476 ja liikevoitto €56,960.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2486497-0VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2486497-0
Toimiala
Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-07-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-06-29
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Linnoitustie 3, 02600, Espoo

Puhelin: +358503365949Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.nerdynet.comLähdehavainto

Verkkolaskuosoite: 003724864970Lähde: yrityksen verkkosivu

Linkedin-profiili: https://www.linkedin.com/company/nerdynetLähde: yrityksen verkkosivu

X-profiili: https://x.com/nerdynetoyLähde: yrityksen verkkosivu

Facebook-profiili: https://www.facebook.com/NerdyNetLähde: yrityksen verkkosivu

Henkilöt ja päätöksentekijät

Laihi Jarno AnteroToimitusjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Puhelin: Puhelin saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä NerdyNet Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

NerdyNet Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-07-09. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,010,476 ja liikevoitto €56,960. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,010,476 sekä tilikauden tulokseksi €45,544. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -2.9%, liikevoittoprosentti +2.8% ja omavaraisuusaste +28.4%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Vint Technologies

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on informaatioteknologiaan, tietoturvaan ja tietoliikenteeseen liittyvät tuotteet ja palvelut sekä kaikki laillinen liiketoiminta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-2.9%
Liikevoittoprosentti2.8%
Omavaraisuusaste28.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€289,491Edellinen: €198,832
Advances received€2,210Edellinen: €2,727
Edellisten tilikausien voitto/tappio€97,188Edellinen: €83,325
Tulos ennen veroja€57,040Edellinen: €17,309
Oma pääoma€145,232Edellinen: €99,688
Velat€370,264Edellinen: €375,401
Vaihtuvat vastaavat€515,496Edellinen: €475,089
Current liabilities€370,264Edellinen: €375,401
Henkilöstö12Edellinen: 12
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€1,814,000
2021-12-31
€2,125,260
2022-12-31
€2,089,739
2023-12-31
€2,070,536
2024-12-31
€2,010,476
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€3,170
2021-12-31
€46,880
2022-12-31
€18,957
2023-12-31
€17,372
2024-12-31
€56,960
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€927
2021-12-31
€45,602
2022-12-31
€15,145
2023-12-31
€13,863
2024-12-31
€45,544
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€384,000
2021-12-31
€446,231
2022-12-31
€405,559
2023-12-31
€475,089
2024-12-31
€515,496
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteVälttävä
36/100 · Nousussa
28.4 %2024-12-31: 21.1 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
47/100 · Nousussa
1.40x2024-12-31: 1.23x
Liikevoitto-%Välttävä
57/100 · Nousussa
2.8 %2024-12-31: 0.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste26.8 %29.1 %23.2 %21.1 %28.4 %
Maksuvalmius1.28x1.36x1.26x1.23x1.40x
Liikevoitto-%0.2 %2.2 %0.9 %0.8 %2.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2486497-0
ALV-tunnusFI24864970
EU-tunnusFIFPRO.2486497-0
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2012-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2012-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2012-07-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2012-07-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Laihi Jarno AnteroToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Laihi Jarno AnteroPuheenjohtajaLähteitä: 1 · Luottamus: 78%
Wallenius Juho Pekka TapioVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Rosqvist Esa Lasse SakariVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Matti Sakari LehtinenHead Of SalesLähteitä: 1 · Luottamus: 76%
Lauri MäkiPäävastuullinen tilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaNerdyNet Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-06
Mallin pistemäärä63/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika101 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika103 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-06 04.0763/100 · v0.14
B1 → B1 · -6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1569/100 · v0.14
B1 → B1 · +9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1460/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-06
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
84/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

25 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-06-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-14.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

NerdyNet Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.