Yritysprofiili

New Star Studio oy

New Star Studio oy:n kotipaikka on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1988-12-14. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €10,410 ja liikevoitto €3,804.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0683869-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0683869-9
Toimiala
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kunta
Turku
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1988-12-14
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1988-01-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kapteenintie 23, 20810, Turku

Puhelin: +35822345400Lähdehavainto

Verkkosivu: https://basementclubstudios.comLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Nolvi Turo JuhaniToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä New Star Studio oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

New Star Studio oy:n sijaintipaikkakunta on Turku. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1988-12-14. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €10,410 ja liikevoitto €3,804. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €10,410 sekä tilikauden tulokseksi €28,641. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -15.2%, liikevoittoprosentti +36.5% ja omavaraisuusaste +45.9%.

Aputoiminimet

Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.

Basement ClubMallaskulmaMonday BarRestamusiikkiTimeout Summer Club

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimialana on elektroniikkakomponenttien ja laitteiden valmistus, huolto, myynti ja jälleenmyynti sekä alaan liittyvä konsultointi ja opetus sekä audiotuotanto, joka pitää sisällään radio-ohjelmien, mainosten sekä musiikin tuotantoa ja myyntiä, musiikkistudiotoiminnan harjoittamista sekä alaan liittyvää konsultointia ja opetusta, konserttien yms. ohjelmatilaisuuksien järjestäminen, ohjelmapalvelujen järjestäminen, viihdetilaisuuksien järjestämisen konsultointi, luennointi sekä opetus ja koulutus, ohjelmatoimistotoiminta, ravintola-alan riskisijoittaminen, joka sisältää ravintolan hoitamista, jalostamista ja myyntiä, vuokrausta sekä suunnittelua, sisustamista, rakentamista, alan konsultointia ja opetusta, kiinteistöjen omistamista, hallintaa, vuokrausta ja myymistä, opetusmateriaalin, videoiden, elokuvien, lehtien ja kirjallisuuden sekä tietokoneohjelmien ja -tiedostojen suunnittelua, kustantamista, valmistusta, julkaisua, vuokrausta, välitystä, maahantuontia, vientiä, myyntiä, markkinointia ja mainos- ja markkinointitoimistotoimintaa.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-15.2%
Liikevoittoprosentti36.5%
Omavaraisuusaste45.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€87,501Edellinen: €168,240
Edellisten tilikausien voitto/tappio€110,784Edellinen: €136,722
Tulos ennen veroja€28,640Edellinen: -€6,587
Oma pääoma€161,825Edellinen: €152,534
Velat€190,700Edellinen: €213,343
Vaihtuvat vastaavat€323,203Edellinen: €336,555
Current liabilities€190,700Edellinen: €213,343
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€3,276
2021-12-31
€971
2022-12-31
€1,000
2023-12-31
€12,280
2024-12-31
€10,410
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
-€13,747
2021-12-31
-€12,405
2022-12-31
-€10,874
2023-12-31
-€6,419
2024-12-31
€3,804
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
-€13,948
2021-12-31
-€122,780
2022-12-31
-€10,939
2023-12-31
-€6,588
2024-12-31
€28,641
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€346,394
2021-12-31
€305,965
2022-12-31
€273,154
2023-12-31
€365,877
2024-12-31
€352,524
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
57/100 · Nousussa
45.9 %2024-12-31: 41.7 %
MaksuvalmiusHeikko
15/100 · Laskussa
0.46x2024-12-31: 0.79x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
36.5 %2024-12-31: -52.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste92.2 %64.3 %63.3 %41.7 %45.9 %
Maksuvalmius---0.79x0.46x
Liikevoitto-%-344.0 %-1277.5 %-694.8 %-52.3 %36.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0683869-9
ALV-tunnusFI06838699
EU-tunnusFIFPRO.0683869-9
KuntaTurku
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1988-01-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1988-12-14Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
1996-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Nolvi Turo JuhaniToimitusjohtajaLähteitä: 6 · Luottamus: 78%
Nolvi Turo JuhaniVarsinainen jäsenLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Haavisto Pekka Veli-MarttiTilintarkastajaLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Nolvi Jaana KristiinaVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväNew Star Studio oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-09-19
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
350 verrokkia
Omavaraisuus47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu31%
Heikompi kuin 69 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika244 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika236 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-19 23.0179/100 · v0.14
A3 → A3 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1476/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1476/100 · v0.13
B1 → A3 · +10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1366/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-19
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
89/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 37 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-09-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

New Star Studio oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.