Yritysprofiili

Nice Group Consulting Oy

Nice Group Consulting Oy:n kotipaikka on Rovaniemi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-08-09. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-08-31 liikevaihto oli €126,320 ja liikevoitto €11,674.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3302636-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3302636-2
Toimiala
Muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta
Kunta
Rovaniemi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-08-09
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-08-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kostetörmänpolku 11, 96460, Rovaniemi

Tietoa yrityksestä Nice Group Consulting Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Nice Group Consulting Oy:n sijaintipaikkakunta on Rovaniemi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-08-09. Toimiala on muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-08-31 liikevaihto oli €126,320 ja liikevoitto €11,674. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-08-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €126,320 sekä tilikauden tulokseksi €8,445. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1313.0%, liikevoittoprosentti +9.2% ja omavaraisuusaste +77.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-08-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1313.0%
Liikevoittoprosentti9.2%
Omavaraisuusaste77.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€2Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€4,034Edellinen: €544
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,416Edellinen: €0
Oma pääoma€12,861Edellinen: €4,416
Velat€3,730Edellinen: €1,138
Vaihtuvat vastaavat€16,590Edellinen: €5,554
Current liabilities€3,730Edellinen: €1,138
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€8,940
2023-08-31
€126,320
2024-08-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,416
2023-08-31
€11,674
2024-08-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€4,416
2023-08-31
€8,445
2024-08-31
Varat -kehitys2 kautta
€5,554
2023-08-31
€16,590
2024-08-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
97/100 · Laskussa
77.5 %2023-08-31: 79.5 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
36/100 · Nousussa
1.08x2023-08-31: 0.48x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
73/100 · Laskussa
9.2 %2023-08-31: 49.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-08-312024-08-31
Omavaraisuusaste79.5 %77.5 %
Maksuvalmius0.48x1.08x
Liikevoitto-%49.4 %9.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3302636-2
ALV-tunnusFI33026362
EU-tunnusFIFPRO.3302636-2
KuntaRovaniemi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-07-31Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-08-09Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-08-09Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväNice Group Consulting Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä79/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika163 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-26 04.0979/100 · v0.14
B2 → A3 · +22 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-08-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1457/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
46/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-08-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Nice Group Consulting Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.