Yritysprofiili

Niskasset Oy

Niskasset Oy:n kotipaikka on Haukipudas. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-17. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €25,233 ja liikevoitto €26,500.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3375643-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3375643-7
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Haukipudas
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-07-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-07-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Untuvapilvi 11, 90830, Haukipudas

Tietoa yrityksestä Niskasset Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Niskasset Oy:n sijaintipaikkakunta on Haukipudas. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-07-17. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-06-30 liikevaihto oli €25,233 ja liikevoitto €26,500. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €25,233 sekä tilikauden tulokseksi €26,178. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +81.8%, liikevoittoprosentti +105.0% ja omavaraisuusaste +78.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-06-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys81.8%
Liikevoittoprosentti105.0%
Omavaraisuusaste78.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€3,064Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€5,776Edellinen: €7,229
Edellisten tilikausien voitto/tappio€14,468Edellinen: €0
Oma pääoma€40,646Edellinen: €17,028
Velat€11,274Edellinen: €5,521
Vaihtuvat vastaavat€16,177Edellinen: €7,873
Current liabilities€11,274Edellinen: €5,521
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€13,883
2024-06-30
€25,233
2025-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€12,435
2024-06-30
€26,500
2025-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€17,028
2024-06-30
€26,178
2025-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€22,549
2024-06-30
€51,920
2025-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
98/100 · Nousussa
78.3 %2024-06-30: 75.5 %
MaksuvalmiusVälttävä
17/100 · Laskussa
0.51x2024-06-30: 1.31x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
93.7 %2024-06-30: 89.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-06-302025-06-30
Omavaraisuusaste75.5 %78.3 %
Maksuvalmius1.31x0.51x
Liikevoitto-%89.6 %93.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3375643-7
ALV-tunnusFI33756437
EU-tunnusFIFPRO.3375643-7
KuntaHaukipudas
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-07-03Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-07-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-07-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-07-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväNiskasset Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä77/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
65 verrokkia
Omavaraisuus45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Kannattavuus100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Maksuvalmius48%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika85 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika58 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-05 00.1377/100 · v0.14
B2 → A3 · +22 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1555/100 · v0.14
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
41/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-23

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-02.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Niskasset Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.